uctovnictvo
(Reklama)
(reklama)

Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Druháci z Vištuka vyhrali krajskú jazykovú súťaž pod záštitou Ministerstva školstva

User Rating: 0 / 5

Druháci z Vištuka vyhrali krajskú jazykovú súťaž a naučili sa 357 slovíčok. 

Bratislava, 18. novembra 2021 – Žiaci zo ZŠ a MŠ vo Vištuku zvíťazili v krajskom kole medzinárodnej súťaže v učení cudzích jazykov s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školsva, vedy, výskumu a športu SR v online aplikácii na učenie slovíčok WocaBee. Do tretieho ročníka šampionátu sa zapojilo rekordných takmer 60 000 žiakov a súťažia v ňom triedy zo základných a stredných škôl na celom Slovensku. Žiaci zo ZŠ a MŠ vo Vištuku po svojom víťazstve v rámci v rámci Bratislavského kraja postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční od 17. do 24. novembra 2021. Celoslovenskí víťazi  budú v decembri reprezentovať Slovensko v záverečnom česko-slovenskom finále šampionátu. 

Jazyková súťaž v učení cudzích slovíčok v aplikácii WocaBee prebieha na slovenských aj českých školách už po tretí krát. V súťaži sa hodnotí usilovnosť v učení sa slovnej zásoby, o ktorej vypovedajú body získané za precvičovanie slovíčok v aplikácii, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolách súťaže víťazia triedy, ktoré získajú najvyšší priemerný počet WocaPoints na jedného žiaka. Trieda tak súťaží ako tím a v šampionáte si na rozdiel od iných školských súťaží svoje vedomosti zlepšujú všetci žiaci v triede.

Do celoslovenského kola súťaže sa prebojovali žiaci zo ZŠ a MŠ vo Vištuku z okresného a krajského kola v konkurencii 201 zapojených tried. V krajskom kole súťaže dosiahli v priemere 1949 bodov, tzv. WocaPoints na jedného žiaka. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok v aplikácii znamená zisk približne 2 WocaPoints.

Pani učiteľka Iveta Tahotná Hampelová, ktorá v triede vyučuje anglický jazyk, komentuje súťaž a výkon svojich žiakov nasledovne:

"Pri výučbe angličtiny sa snažím hlavne o to, aby sa moji žiaci do angličtiny "zaláskovali". A druháčikovia sú zaľúbení do nej až po uši :) Som na ich výkony v súťaži nesmierne hrdá, pretože veľmi dobre viem, čo sa za každým jedným WocaPoints skrýva. WocaBee je ako čarovný lievik, ktorý nenápadne a bezbolestne vykoná to "najťažšie", čo v cudzom jazyku je - naučí nás slovíčka. A za to veľmi pekne ĎAKUJEME." 

Organizátor súťaže a autor aplikácie WocaBee Michal Ošvát hodnotí aktuálny ročník súťaže nasledovne: "Úroveň tretieho ročníka Jazykového WocaBee šampionátu sa aj vďaka podpore Ministerstva školstva opäť zvýšila a na motivácii žiakov sa to jednoznačne odráža. Druháci z Vištuku dosiahli vynikajúci výkon, naučili sa stovky slovíčok a majú dobré šance reprezentovať nás aj na česko-slovenskej úrovni. Držíme im palce a všetkým zapojeným žiakom prajeme veľa motivácie v učení sa cudzích jazykov."

Celoslovenské kolo súťaže Jazykový WocaBee šampionát sa uskutoční v termíne 17. – 24. 11. 2021. Víťazi celoslovenského kola sa na začiatku decembra virtuálne „stretnú“ v bonusovom česko-slovenskom finále s najlepšími z Českej republiky. Doterajšie výsledky súťaže sú dostupné na   https://www.wocabee.app/sutaz/.

__________________________________________________________________________________________ WocaBee je webová online aplikácia na učenie cudzích slovíčok, ktorá je dostupná na www.wocabee.app. Učiteľ priebežne zadáva do aplikácie balíky slovíčok, ktoré sa majú žiaci naučiť. Zadávanie je vďaka funkcii inteligentnej predikcie ako aj predpripraveným balíkom pre učebnice veľmi rýchle a pohodlné. Žiaci si slovíčka precvičia rôznymi metódami, a taktiež pomocou obrázkov. Dokáže im slovíčka aj prečítať, či overiť u žiaka výslovnosť. Na precvičovanie je použitých 8 rôznych metód a aplikácia sa každému individuálne prispôsobuje podľa toho, v ktorých slovíčkach robí žiak chyby - využíva tzv. umelú inteligenciu. Okrem toho má učiteľ možnosť spustiť písomky, ktoré sú ihneď automaticky vyhodnotené, alebo spustiť pre žiakov zo slovíčok online hru. WocaBee sa na slovenských školách používa od jesene 2018. Aplikáciu už využilo takmer 300 000 žiakov a učiteľov na Slovensku aj v zahraničí, pričom priemerné hodnotenie predstavuje 5 z 5-tich hviezdičiek.
uctovnictvo
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1326758
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme