Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Najväčší problém mestského úradu v Pezinku je neschopnosť primátora komunikovať

Najväčší problém mestského úradu v Pezinku je neschopnosť primátora komunikovať

 

Samozrejme, časť obyvateľov si povie, čo je to 40 zamestnancov. Nie je to také vysoké číslo, ale ak sa na to pozrieme z druhej strany, že mesto zamestnáva celkovo cca 80 zamestnancov, tak sa dostávame už k vysokému číslu v percentuálnom porovnaní.

Za 18 mesiacov dalo výpoveď, alebo bolo prepustených skoro 50% zamestnancov

 Nemám presné čísla, ale nepredpokladám, že by všetky tieto funkcie boli opätovne preobsadené a ak k tomu prirátam tých niekoľko nových zamestnancov na novovzniknutých funkciách, tak mám dojem, že mesto Pezinok nedokáže spracovať všetkú agendu, ktorá priebežne prichádza. Takýto stav je neudržateľný.

 - V najbližšej dobe bude realizované nové výberové konanie na funkciu "Vedúci oddelenia propagácie, komunikácie a informačných technológií", ktorú doteraz (od zvolenia primátora Hianika) zastávala Ing. Erika Liptáková, ktorú pán primátor x-krát chválil a dokonca obhajoval jej koncoročnú odmenu!
Z toho plynie, že aj primátorom chválení zamestnanci rýchlo odchádzajú. PREČO?

- Internet je plný vyjadrení, že otázky zasielané mestu, prípadne priamo primátorovi nemajú odpovede, resp. na otázky obyvateľov mesta, často nikto neodpovedá. PREČO?

(Článok pokračuje pod reklamou)
analyza
(reklama)

 Do pozornosti dávam aj svoj prípad

 V Grinave máme taký malý problém, ktorý jednoduchou výzvou dokáže mesto v rámci zákona vyriešiť Budú Grinavania potrební iba pri voľbách do samosprávy, alebo sa pre nich aj niečo urobí? , ale mesto nerieši nič a tým pádom sa pripravuje o čas.

Po tomto článku som napísal mail osobne primátorovi Hianikovi v tomto znení:

Dobrý deň pán primátor,
naši čitatelia sa pýtajú ako plánuje mesto vyriešiť nezákonne postavenú závoru na Myslenickej ulici.
Radi by sme poznali aj oficiálne vyjadrenie mesta, nakoľko (ako to potvrdilo mesto Pezinok) predmetná závora porušuje všetky predpisy, ktoré sa toho môžu týkať.

Okrem toho upozorňujem na skutočnosť, že už IBA do konca roka má mesto možnosť na takýchto (a podobných) problémových miestach využiť platný zákon a dať zapísať vecné bremeno, ale to verím, že mesto vie.

Žiadame Vás o urýchlené odstránenie predmetnej závory a ďalšie riešenie, ktoré je v kompetencii mesta.

 Rýchla odpoveď od primátora prišla skoro obratom v tomto znení:

odpoved

Bravóóóó

Takže vôbec, na čo sa sa sťažujem? Veď odpoveď mi prišla, že?

Takže táto odpoveď mi prišla 17. júna.2020 to znamená, že dnes je to už 26 dní od reakcie pána primátora, že bude mi odpovedané.

26 dní a odpoveď žiadna

 Podotýkam, že pán primátor už nemusí nič dohľadávať v archívoch a po oddeleniach, nakoľko všetky potrebné podklady k danej rampe mi už pár dní pred tým zaslalo mesto na základe §211 o slobodnom prístupe k informáciám.

V momente keď mesto na základe mojej žiadosti zistilo daný stav, malo odoslať staviteľovi závory výzvu na odstránenie tejto závory. Nič viac a nič menej. 

Ako to funguje na iných úradoch? Lepšie, rýchlejšie a presne tak ako má.

Predmetnú závoru konzultujem aj s ministerstvom vnútra (odbor dopravy), kde sme za túto dobu dokázali už dvakrát obojsmerne vymeniť informácie a oni dokázali dať pokyn pezinskej polícii k riešeniu... 
Super komunikácia a hľadanie riešenia, tak ako to má byť.
(Aj týmto im ďakujem, nakoľko tento náš grinavský príbeh naďalej sledujú).

Záver?

1 logo PIP odrazka s polovicou zamestnancov, ktorí sa vyznajú v štátnej správe sa veľmi ťažko čokoľvek robí
1 logo PIP odrazka myslím si, že nie je potrebné pýtať sa zamestnancov mesta (platených obyvateľmi Pezinka) cez maily, ale je jednoduchšie a rýchlejšie cez §211 o slobodnom prístupe k informáciám, nakoľko tu majú povinnosť odpovedať do 8 dní
1 logo PIP odrazka takýmto systémom práce Pezinok (dnes už môžeme natvrdo povedať) stratil 4 roky, pretože tento manažment mesto nedokáže nikam posunúť
1 logo PIP odrazka Niekedy je dobre (síce nie pre danú osobu, ale pre zvyšných obyvateľov) hodiť flintu do žita. 

 

 

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

uctovnictvo
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1311356
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme