Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Grinava bude o 10 rokov tam, kde bola pred dvadsiatimi

Grinava bude o 10 rokov tam, kde bola pred dvadsiatimi

 
Existuje jeden citát, ktorý sa pripisuje Albertovi Einsteinovi. Niektorí znalci vyvracajú toto autorstvo, ale žiaden znalec nespochybnil výrok: 
 
"Šia­len­stvo je ro­biť rov­nakú vec opa­ko­vane a oča­ká­vať iné vý­sledky."
 
 

pozvanka grinavaPoďme k samotnému stretnutiu, ktoré bolo zvolané pozvánkami doručenými do schránok všetkých obyvateľov Grinavy, čo je z môjho pohľadu perfektné. Super

Program bol jasne prezentovaný aj s danými účastníkmi stretnutia a témami. Opäť super

Keď som si prečítal pozvánku, obsadenie aj témy, povedal som si: "super stretnutie, správne témy, ktoré Grinavanov veľmi zaujímajú, kompetentní ľudia na vyjadrenie, takže konečne sa niečo hýbe správnym smerom".
Aj keď by som očakával na stretnutí aj viceprimátora Šípoša vzhľadom na témy kanalizácia a doprava, ktoré podľa informácii webu mesta patria do jeho kompetencie. Takže OK.

Poslanec Milan Grell, ktorý toto stretnutie organizoval povedal aj niečo v tomto zmysle (parafrázujem): Ďakujem primátorovi a viceprimátorke, že si našli čas na toto stretnutie, ktoré sme organizovali niekoľko mesiacov, než sme dokázali zladiť časy, nakoľko všetci máme plné kalendáre. 

Po niekoľkomesačnom organizovaní termínu stretnutia by som predpokladal, že sa všetko dohodnuté dodrží, ak platí, že primátor má záujem komunikovať s obyvateľmi Pezinka.
Áno aj Grinava aj Cajla sú Pezinok.
 
 

Výsledok niekoľkomesačného dohadovania termínov je nasledovný:

 

1. Stretnutia sa nezúčastnil Ing. Juraj Pátek - poslanec BSK a MsZ
2. Viceprimátorka Mgr. Wagingerová musela svoj program upraviť a musela vystúpiť ako prvá, aby potom utekala na ďalšie stretnutie.
3. Poprehádzané poradie tém a odpovedanie prešlo výhradne na primátora.
Nepripomína nám to niečo?

 

Aké informácie sme si "odniesli" zo stretnutia?

 

1. Čo sa školy Orešie týka, nebudem sa vyjadrovať, lebo vzhľadom na môj vek a zameranie, je to téma, o ktorej nemám žiaden prehľad (priznávam sa bez mučenia) a každému, kto sa o to zaujíma odporúčam pozrieť si video zo stretnutia. Téma školstvo sa začína hneď po kliknutí na tento link : https://youtu.be/2gO5a96AhHI?t=277

2. Úvod pána primátora: "Nechcem sľubovať čo neviem splniť a radšej poviem tak ako je. ... Neznamená to, že veľa vecí bude negatívnych, skôr to bude pozitívne, ..." (https://youtu.be/2gO5a96AhHI?t=2200 )

3. Kanalizácia v Grinave bude, ale...
a.) musí sa rozdeliť na dve časti (ešte sa nevie aké to budú, posúdia to odborníci)
b.) BVS má problémy s INFRA SERVICES a.s. (problém tej dcérskej spoločnosti je popísaný v mnohých článkoch na internete)
c.) Peniaze na kanalizáciu nemá ani BVS, ani Mesto, možno úver a zvýšenie ceny vody, ale .... Nič nie je isté.
d.) Dá sa predpokladať, že kanalizácia nebude ani o 5-10 rokov. (Viď. Názov článku)


(Článok pokračuje pod reklamou)
analyza
(reklama)

4. Cesta 502 a jej bezpečnosť.
a.1) Svetelná križovatka Grob - Myslenická podľa vyjadrenia pána primátora na tomto stretnutí BUDE video začína v po kliknutí na link: https://youtu.be/2gO5a96AhHI?t=5939
a.2) Vyjadrenia viceprimátora pána Šípoša na otázku poslanca Rybára na poslednom MsZ, či bude svetelná križovatka Grob - Myslenická. NEBUDE! Otázka a odpoveď tu: https://youtu.be/Oqix7K_vJes?t=13339
 
(Dve rozdielne odpovede, dvoch kompetentných osôb mesta (primátor vs. viceprimátor)
Pokiaľ nebude kanalizácia, nebude tam svetelná križovatka.
A vieme ako to je s kanalizáciou :-) 
 

b. Čo mňa osobne prekvapuje je, že pán primátor nerozvinul debatu o bezpečnosti na Myslenickej ceste v zmysle svojich predvolebných návrhov a plánov (nepíšem sľubov) a to "zrealizovanie dvoch/troch pruhov cez Myslenickú", pričom o tomto návrhu sme diskutovali na jeho predvolebnom mítingu v Grinave a mal to aj v predvolebnom programe.

dva pruhy
 

Záver?


- Kanalizácia bude/nebude, akurát termín si nikto nedovolí určiť
- Semafór Grob - Myslenická NEBUDE
- Zipsovanie na Myslenicke (opakovane) pán primátor dáva za vinu BSK, aj napriek tomu, že už som v článku Pravda o zmene organizácie dopravy na Myslenickej ulici preukázal, že za týmto riešením stojí mesto Pezinok.
 

V závere sa vrátim na začiatok. Začiatok článku.

 
 

Grinava bude o 10 rokov tam, kde bola pred dvadsiatimi

 

Váš názor nás zaujíma

 

Priatelia, mohli by ste sa vyjadriť k tejto téme? Ďakujeme


 
Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

analyza
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1317587
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme