Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Tento text nie je o Pezinku, je o nás ľuďoch a našej ľahostajnosti

Tento text nie je o Pezinku, je o nás ľuďoch a našej ľahostajnosti

slavo 350Keď som sa v marci 2001 dostal do Pezinka, býval som ešte u Lajka Hanúseka na Bernolačke a to vám poviem (napíšem) to bola ešte doba SDK (starej dobrej koruny) a zároveň doba, keď si ľudia v okolí robili srandu z môjho prízvuku, ale nikto ma nepodceňoval za to, že som z východu. Vtedy nás tu ešte veľa nebolo, ale nebol problém si dať pivko u Koníčka s obyvateľom Pezinka, alebo pohár vínka u Matyšáka pred voľbami 2002 s pánmi Solgom, Ftáčnikom, Weissom.
Už vtedy som sa zaujímal o politiku aj politiku Pezinskú.

V tej dobe ste si zvolili Olivera Solgu (SDKÚ-ANO-KDH) a odovzdali ste mu 3 383 platných hlasov. Pamätáte si na to?
Áno to bolo vtedy, keď sa odovzdávalo žezlo po dlhoročnom primátorovi Pesselovi.

Niektorí si ešte pamätajú aké boli vtedy predvolebné politické dohody a niektorí si pamätajú, že sa nenaplnili. Ale voľba to vtedy bola dobrá.
Prvé a druhé volebné obdobie sa dá nazvať "pre Pezinok dobré", aj keď už vtedy sa z mesta, ktoré bolo špičkou na Slovensku v separovaní odpadu stávalo mestom na likvidáciu odpadu.
Tretie volebné obdobie už "smrdelo" stagnáciou a chýbajúcou invenciou, ale dalo sa tušiť, že sa aj pracovná studnica Olivera Solgu vyprázdňovala a prešla do rutiny.

 

(Článok pokračuje pod reklamou)
webdesign 
(reklama)

Problém je, že v týchto dobách sa nenašla osobnosť, ktorá by dokázala ľudí nadchnúť a nasmerovať Pezinok "novým" smerom a protikandidáti boli čiastočne na rozptýlenie hlasov a čiastočne na nič.

Preto prišlo ešte 4 volebné obdobie (nadsluhovanie), ktoré bolo už trápením pre všetky strany. Najväčšie trápenie to bolo pre veľkú časť obyvateľov a preto začali hľadať spasiteľa.

Spasiteľský syndróm je pre Slováka niečo ako vyslobodenie, ale vždy IBA do prebudenia.

A takto sa nám zrodil dnešný primátor Igor Hianik. Dodnes nikto nevie (nechce) potvrdiť, KTO ho prvý z klobúka vytiahol a presvedčil, aby kandidoval.
Traduje sa, že medzi prvými v nejakej spoločnosti bol predstavený ako nezávislý s podporou PS v Pezinskej bunke SPOLU, kde ho priviedol Vlado Mizerák.
Kto už vie či to sedí, alebo nesedí, ale hovorí sa o tom AJ takto.


ziskas
(Klikni na obrázok a pospomínaj si na predvolebné sľuby - otvor si videá)

Dnešný spasiteľ na rozdiel od minulého primátora bohužiaľ nemá politické, osobnostné ani riadiace schopnosti pre akúkoľvek riadiacu funkciu, ale na primátora stačia hlasy a hlasy dostal.

Síce nedostal ich preto, že by ho toľko ľudí chcelo voliť pre jeho charizmu, drive, plány, alebo vízie, ale jednoducho preto, že už nechceli Solgu a dali hlas najmladšiemu kandidátovi.

TU je nutné pripomenúť ešte jedného kandidáta, Richarda Oravca, ktorý sa z nejakého, vtedy neznámeho, ale dnes už známeho dôvodu pár hodín pred voľbami v priamom prenose vzdal kandidatúry a požiadal SVOJICH voličov (ktorých mal dosť), aby svoj hlas dali Hianikovi. (Vtedy sa to zdalo, že za tým boli tlaky na jeho osobu, ale dnes sa zdá, že to bol bizniss/profit).
POZOR! Pravdepodobne sa chystá znova... Kandidovať? Biznisovať? Nevieme, ale je treba na to myslieť.


hlasy vysledky

Posledné 3 roky som sa aktívne venoval pezinskej politike, ktorá nie je iná ako vo väčšine miest na Slovensku, ale predsa len ma jej bieda viac trápi, lebo tu žijem, tu chodím na pivko, na kávu a tu pod Karpatami by som rád prežil zvyšok krásneho života.

Stretávam sa s ľuďmi, snažím sa pomôcť ľuďom, ale na druhej strane sa nájdu jedinci a skupiny, ktorí ma majú za nepriateľa. Ale taký je život.

Problém dnešnej doby je, že sa skoro každý na niečo hrá. Jeden sa tu hrá na rodilého Pezinčana, druhý na Grinavana, tretí je Cajlan, štvrtý je prišelec, ďalší je zase poslanec, iný zase rybár, alebo futbalista....

Snažil som sa roky vysvetľovať, že pokiaľ nebudeme všetci Pezinčania bez prívlastkov, tak sa nič nezmení, lebo bude vždy medzi ľuďmi rivalita v štýle rybárov (chytil som väčšiu rybu), alebo malých chlapcov (ja mám väčšieho).

Potom tu máme kategórie dobrý a zlý poslanec, pričom tí samozvane "dobrí" nie sú schopní, ani len urobiť svoj menoslov a povedať o SEBE, že sú tzv. Hianikov tím.
MEDZI REČOU: Pozná z Vás niekto Columbovu ženu? ;-)
A celý tím Hianik poznáte?
A tí "zlí" poslanci dostávajú od "dobrých" nakladačku, že je to klub Za Pezinok, ale bohužiaľ nevedia, že v klube Za Pezinok je 6 ľudí a zvyšných 6 nie sú ich členovia.


Akosi nik z poslaneckého zboru (z oboch strán) nechce chápať, že neexistuje zlý a dobrý poslanec, ale iba dobrý a zlý človek. Na funcii nezáleží.

 

(Článok pokračuje pod reklamou)
webdesign 
(reklama)

Sledujem pezinské zastupiteľstvá od roku 2017 a ozaj toľko arogancie a prezentácie moci som nevidel za Olivera Solgu, ako vidím teraz. Solga mal svoje špecifiká, ale s poslancami a ľuďmi diskutoval, hádal sa s nimi a odpovedať na otázku neodmietal. Na rozdiel od dnešnej doby.

Príklad: Možno som bol súčasťou prehry Olivera Solgu v posledných voľbách, ale nikdy sa nestane, aby mi pán Solga neodzdravil. V minulosti sa nestalo, aby neodpovedal.
To sa o Ing. arch. Igorovi Hianikovi nedá povedať. Odpovedať odmieta a na pozdrav na 3 metre (PKC, debata "psie nebo") neodpovie.
Po prvé som starší. Po druhe som ja prvý pozdravil pána primátora. Primátor Hianik NEODZDRAVIL!


hianik neodpoveda

Neúcta? Arogancia? Povýšenectvo? Papalášstvo? EGO? Neviem. Asi všetko

Škoda týchto 4 rokov (2019-2022) /tvrdenie/.
Štyroch premrhaných rokov, kde sa znova zákazky rozdávajú po známosti (a fixujú sa hlasy poslancov), rozdávajú sa funkcie mimo MsZ poslancom (a fixujú sa hlasy poslancov), schvaľujú sa niektoré veci v záujme niektorých poslancov (a fixujú sa hlasy poslancov)... /tak to vyzerá/ 

Keď si jeden súkromník načierno postaví závoru a obmedzí hromadu ďalších obyvateľov (narážam na protizákonne postavenú závoru na Myslenickej ulici), mesto povie, že povolenie na závoru nevydalo, dopravný inšpektorát povie, že povolenie nevydal a mesto z TRUCU nekoná a za to, je zodpovedný štatutár!
Ak štatutár klame a nekoná, tak sa nedá očakávať ani od zamestnancov mesta, že budú konať ináč.

O predchádzajúcom primátorovi sa hovorilo, že na neho má dosah vplyvná (zatiaľ) osoba Pezinka. O tomto sa TVRDÍ, že to tak je. Ja ozaj neviem kde je pravda, ale ak by to pravda bola, nekonal by ináč. Neslobodne, proti záujmom mesta a v niektorých prípadoch aj proti zdravému rozumu.

 

podporuju

(Klikni na obrázok a pospomínaj si na predvolebné sľuby - otvor si videá)

 

Prečo tento dĺhy článok?

Iba tak, z plezíru. Niektorí si spomeniete, niektorí poviete, že nemám pravdu, niektorí určite povedia, že klamem (že pán Milan Čech) a niektorí ani tu nedočítajú.

Viem to a viem s tým žiť, ale pár ľuďom som tu dal "krátky" sumár posledných 20 rokov Pezinku očami človeka, ktorý sleduje Pezinok, ktorý miluje Pezinok, ktorý má rád Pezinčanov a ktorý ich nedelí na Grinavanov, Cajlanov, staropezinčanov, ..., ale delí ich iba na dobrých a zlých.

A verte, že viem, že aj dobrý človek má svoje trápenie, svoje životné zlé rozhodnutia, možno má aj veci, na ktoré nie je hrdý, ale ak je srdcom dobrý, tak je dobrý.
Nehľadajme ľaliovo čistých ľudí, takí neexistujú. Posledný, čo sa o to snažil skončil na kríži pred viac ako 2000 rokmi.


Hľadajte ľudí, ktorí chcú, poprípade, ktorí chcú a vedia, ale najlepší sú tí, ktorí chcú, vedia akorobia to.

Takých dávajte na piedestál a tým dajte šancu posunúť Pezinok do predu.

Je jedno, či majú 50, alebo 35, alebo 25.
Na druhej strane si pozrite poslanecký zbor a zamyslite sa, koľko volebných období niektorí z nich sú zastupiteľmi a či ste s ich prácou spokojní?  Poslanec má preto 4 ročné volebné obdobie, aby ste ho po tejto dobe mohli vymeniť.

Prestaňte už voliť po rodinách (tzv. starých Pezinských rodinách). Po rodinách a rodoch sa VŽDY IBA zvyšovali majetky tých rodín a rodov (tak píšu historici).

Takže ak budete voliť RODY, nevolíte LEPŠÍ PEZINOK, ale bohatší/šiu ROD/RODINU.

Dnešný poslanecký zbor

Ing. Marián Šipoš
Ing. Juraj Pátek
Mgr. Kvetoslava Štrbová
MUDr. Marián Pátek, MPH
Bc. Ľuboš Hidaši
Mgr. Branislav Macháč
Mgr. Oliver Solga
Ľubomír Čech
JUDr. Roman Mács
Mgr. Mária Wagingerová
Ing. Milan Čech
Adam Kovačovský
Matej Farbula
Mgr. Richard Oravec
Mgr. Božena Mizerová
prof. Ing. Pavel Alexy, PhD.
Ing. Jozef Chynoranský
Ing. Pavol Rybár
Peter Janeček
Bc. Marek Manák
Mgr. Ľubomír Uhlár
prof. Ing. Elena Žárska, CSc.
Mgr. Martin Dulaj
Drahomír Šmahovský
PhDr. Milan Grell

A samozrejme, že aj tých mladších poslancov podrobte svojej vlastnej vnútornej kritike, prípadne kontrole toho čo vykonali.


Ako príklad dám hlavnú tému tímu Hianik pred voľbami, ktorú prezentoval pre denník SME deň po voľbách:

 • Otázka redaktora SME - Čo plánujete urobiť v prvých mesiacoch vo vašej funkcii?

 • Odpoveď už primátora:
  1. Od začiatku budeme komunikovať s ľuďmi.
  2. Treba robiť malé a rýchle aktivity, ktoré okamžite prinesú zmenu a popri tom sa začať pasovať s dlhodobými stratégiami ozdravenia mesta.
  3. Bez komplexného a hĺbkového auditu sa ale nepohneme.Audit je okrem iného aj veľmi dôležitý pre optimálne nastavenie rozpočtu. 

 • - Bol urobený audit? NIE
  - Malé a rýchle aktivity? Možno Taktický urbanizmus s kvetináčmi. :-)
  - Komunikácia s ľuďmi? NIE, NIE, NIE. Ignorácie obyvateľov sa nemôže zamieňať s komunikáciou.

 

 Takže na záver

V najbližších mesiacoch sa objavia noví kandidáti na primátora Pezinka. Verte, alebo neverte, niektorí sa už ukazujú, ale zatiaľ si ich uvedomujete iba periférne, ale nie ako kandidátov.


Neurobme už túto chybu z posledných volieb, že nebudeme chcieť Hianika, tak zvolíme niekoho v poradí.

Už teraz medzi sebou "vymodelujte" svojho kandidáta. Máte vo svojom okruhu človeka, ktorý by mohol a chcel kandidovať, dodajte mu podporu už teraz, presvedčite svojich kamarátov, že by to bol dobrý kandidát, pridajte sa k nemu.

Aj poslancov bude treba vymeniť a dosť razantne.

Jednoducho a ľudsky, vytvorte si primátora a nebudete mať dilemu voliť menšie ZLO.

ZLO je vždy zlo.

Všetko dobré priatelia želám

Slavomír Repka

Foto perex

 

Ak sa Vám článok páčil zdieľajte ho, prípadne pošlite ho svojim priateľom (nebuďte ľahostajní).

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

analyza
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1317587
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme