Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Kam dôjdeme, keď nebudeme dodržiavať zákonnosť a pravidlá

Kam dôjdeme, keď nebudeme dodržiavať zákonnosť a pravidlá

Každý potrebuje pravidlá a mantinely. Je jedno, či je to zviera, človek, organizácia, alebo mesto. To je dôvod, prečo vznikajú zákony a rôzne vykonávacie predpisy. K týmto zákonom vznikajú aj orgány, ktoré tieto zákony a predpisy majú vynucovať.

Samozrejme, nie iba vynucovať, ale hlavne vydávať povolenia a kontrolovať dodržiavanie týchto predpisov. Preto máme políciu, preto máme jednotlivé odbory v rámci správy miest. 

Všetko dokáže fungovať iba do momentu, pokiaľ sa dôsledne vymáha dodržiavanie daných predpisov.

Akonáhle zložky kontroly kašlú na svoju prácu, prichádza na scénu naša ľudská povaha a tu vyhráva agresívnejší, bohatší, drsnejší, alebo jednoducho ten, kto má hrubú hrošiu kožu.

 V najbližších dňoch vám predostriem (z môjho pohľadu zverstvo) problém, ktorý nám vzniká v Grinave a za pár rokov budeme všetci na uliciach Štúrovej, Dominika Virgoviča, Družstevnej, Cintorínskej a Myslenickej citiť výrazným zhoršením života a bezpečnosti.

grinava novaky3

Upozorňujem, že Grinava nemá chodníky, cesty sú v dezolátnom stave, nemáme (a asi ešte dlho nebudeme mať) kanalizáciu, ale reálne sa nám tu pripravuje stavebný boom. 

Je síce pravda, že k tomu potrebuje stavebník buď hrošiu kožu, alebo zmenu Územného plánu. Otázka je, ktorým smerom sa vydá. 

Tešíme sa?

 Dnes akceptujeme načierno postavenú závoru, zajtra načierno urobenú "novú" cestu cez vinohrad, pozajtra akceptujeme nový plot vo vinohradoch... Až nakoniec nebudeme mať nič aj napriek tomu, že dlhú dobu sme akceptovali všetko... 

Načierno postavená závora (články)
Najčítanejšie články webu
Možnosti propagáce pre firmy

 nedodrziavanie fb

 

(Článok pokračuje pod reklamou)
analyza
(reklama)

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

uctovnictvo
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1323002
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme