Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Ako rozmýšľam pred voľbami, a ako budem voliť

Ako rozmýšľam pred voľbami, a ako budem voliť

V princípe takto rozmýšľam pred každými voľbami a pred týmito (2023) obzvlášť a veľmi dlho. Počas svojho života som pochopil, že NIDY nebude existovať strana, alebo politik, ktorí mi budú osobne vyhovovať na 100%. No nebudú!

A to je hlavný dôvod môjho osobného výberu strany, ktorú volím a HLAVNE politikov, ktorých krúžkujem. Vyberám si najsamprv stranu, ktorú chcem voliť a v druhom rade si v tejto strane VŽDY vyberám (krúžkujem) svojich štyroch preferovaných kandidátov.

Tomu, než prídem do stavu výberu „svojej“ strany, predchádza dôležitý proces selektovania strán, ktoré JA OSOBNE voliť NIKDY nebudem, a prečo.
Tento prvý proces mi vyselektuje strany, ktoré som ochotný (za určitých podmienok) voliť, lebo spĺňajú väčšinu kritérií pre lepšiu budúcnosť našej republiky, podľa mojich postojov a pohľadov na budúcnosť.

 

Ktoré strany JA OSOBNE voliť NIKDY nebudem a nemôžem a prečo

 

Líder dnešných prieskumov SMER – SD.

Strana, ktorá tu vládla 12 rokov, pričom ich výsledky priebežne vidíme v správach, najčastejšie v čiernej kronike. Strana, ktorá má dnes vyšetrovaných cez 130 nominantov a cez 40 poznajú už aj rozsudky, minimálne prvej inštancie. Pripomeňme si ešte raz. Sú to nominanti strany SMER- SD, ktorých táto strana, prípadne strany, s ktorými vládli 12 rokov nominovali do funkcií, kde sa rozhodovalo o množstve našich/vašich peňazí!

Toto nemôže byť NÁHODA! Toto bol systém! A takýto systém ja na Slovensku nechcem!

 

Odnož lídra prieskumov HLAS – SD

Táto strana vznikla na tých istých základoch, na ktorých bola postavená strana SMER- SD a väčšina jej vrcholových členov bola dlhé roky v tejto strane. Nakoniec strana HLAS - SD sa ani netají, že jej vzorom je strana SMER – SD. Staré postavy, staré maniere, staré zvyky, rovnaké výsledky!
A nepomôžu tomu ani jamky v lícach. Jednoducho, ak budeš dlho pracovať s prasatami, budeš cítiť prasatami, s tým sa nedá nič urobiť, jednoducho napáchneš.

 

SNS – prebudená spiaca princezná

Strana, ktorá roky išla s HZDS a Mečiarom a neskôr išli so SMER – SD a Ficom. Strana, ktorá sa tvári, že je najstaršia strana na Slovensku, ale žiaden občan určite nezabudol na predchádzajúceho predsedu (Slota), prípadne ďalšie mená, ktoré nebudem spomínať. Je to strana, ktorá sa veľmi odchýlila od starej SNS. A v konečnom rade SNS sa aktívne podieľala na vládnutí so SMER – SD.
Pre Slováka by táto strana mala byť nevoliteľná.

 

SME Rodina (prepáčte ale po vyslovení názvu tejto strany mám na tvári vždy úsmev)

Strana, ktorá si dá do názvu RODINA má predsedu, ktorý ani náznakom nežije systémom RODINY a tým pádom, všetko čo je okolo neho navešané je pre mňa neuveriteľné. To je pocitové hodnotenie.
Faktické hodnotenie vychádza z verejných znalostí vzťahov ich predsedu s mafiánmi, zrealizovaniu posledného predvolebného sľubu postavenia tisícov bytov, trestne stíhaných ich dvoch nominantov na čele SIS, a mohol by som pokračovať ďalej, ale nebudem, všetci to viete.

 

Republika a ĽSNS (brrrrr)

Nekomentujem, pre mňa sú to strany, ktoré spĺňajú veľa znakov fašizmu a podobne aj vystupujú.

Toto sú strany, ktoré voliť NEMôŽEM a NEBUDEM, ktoré majú podľa prieskumov potenciálnu šancu dostať sa do parlamentu.

Túto stranu rozhodovania mám vyriešenú už dávno a potom by som prešiel na stranu strán, ktoré by som za určitých okolnosti dokázal voliť, lebo veľká časť ich smerovania je blízka mojej osobe, kam by som si predstavil, že chcem aby Slovensko smerovalo.

 

Moje hlavné kritéria sú:

ZOTRVAŤ v EÚ
ZOTRVAŤ v NATO

Zo strán, ktoré sú pre mňa v určitom stave voliteľné a majú šancu sa dostať do parlamentu, sú v poradí podľa mojich kritérií, pričom ku každej strane mám aj podstatné výčitky:

KDH
DEMOKRATI
SaS
PS

 

Moje hlavné výčitky k týmto stranám

KDH – Slabý predseda, ktorý ma „nasrdil“ ešte aj svojim výrokom o pliage!
DEMOKRATI – Množstvo dobrých šikovných ľudí, ale pán Heger nie je, ani nemôže byť líder, nakoľko sa nedokázal vysporiadať za dlhé mesiace s Matovičom. (Viem, že lídrom kandidátky nie je Heger, poznámka pre šprtov)
SaS – Už v 2010 som písal článok prečo nebudem voliť SaS https://blog.sme.sk/repka/politika/preco-nebudem-volit-sas-definitivne
PS – Tu mám najmenšie výhrady (zakladateľ strany ;-) ), ale je to strana mladých a myslím si, že oni by si už mali budovať republiku podľa ich smerov a cieľov. Oni tu budú žiť dlhšie ako ja.

AHA, hmmmm, na niekoho som zabudol, že? Nezabudol.

OĽaNO – Strana ktorú som nevolil, nebudem voliť a zároveň NEMôŽEM voliť, ale nedávam ju do kategórie nevoliteľných strán na začiatku článku, nakoľko tam nepatria, aj napriek tomu, že ich voliť nebudem.
Neskutočne ďakujem Igorovi Matovičovi, že povolil, aby si polícia robila svoju prácu podľa zákona. Veľká vďaka a poklona za to Igorovi Matovičovi. Koniec!

Všetko ostatné je v kategórii kritiky. Igor Matovič bol jednoducho chyba systému, ktorá niečo uvoľnila, ale zvyšok zdecimovala. Človek, ktorý nezvládol svoju pozíciu, ktorú si prácne vydobil. Jednoducho toto nie je líder, iba „markeťák“.

 

Koho budem voliť?

Stále nie som rozhodnutý, aj keď v každej z týchto strán mám svojich 4, ktorých s kľudným svedomím viem v sobotu zakrúžkovať.

Demokrati - prvé 4 ženy na ich kandidátke
SaS - Dostál, Kazda, Viskupič, Hlina
KDH - Kanusčák, Stachura, Horecký, Mikloško
PS - Plaváková, Wiezik, Prostredník, Veslárova

Ak by ste silou mocou chceli voliť OĽaNO - Jakab, Viskupič, Jurínova, Szollos.

 

Záver: Nebudem voliť podľa systému, že potrebujem niekoho (niektorú stranu) zachrániť, ani sa neprikloním k potencionalnemu víťazovi volieb, lebo chcem byť s víťazom, ale ozaj to bude rozhodovanie sa vo volebnej miestnosti podľa ....
Neviem podľa čoho, ale asi emócií v mojej kategórii „voliteľných“ strán.

 

Držme si palce, ide o veľa

Máme šancu poslať Slovensko na víťaznú cestu pre naše deti a vnúčata, ale je tu veľká šanca, že začneme cúvať, minimálne stagnovať. Rozhodnite sa správne.

 


PS: Predpokladám PAT a ďalšie predčasné voľby

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

Najčítanejšie (6 mesiacov)
analyza
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1311327
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme