Ako sa dá manipulovať s 30 tisícovým davom ľudí. Stačí mazať

Ako sa dá manipulovať s 30 tisícovým davom ľudí. Stačí mazať

Síce sa to stáva často, ale čím budú voľby bližšie, tým sa to bude stavať častejšie a aj preto je potrebné  si to všímať a hlavne si klásť otázku klasika "komu sa tým prospelo"?

Dnes (piatok 25. júna 2021) sa na FB Pezinok objavil príspevok o suchom trávniku na kúpalisku, ktoré ešte dnes nie je v prevádzke. Rozbehla sa tam diskusia (malá vojna) medzi enviro a neenviro FB osobnosťami. 

Jedna skupina obhajovala nekosenie trávy a udržiavanie lúky. Druhá obhajovala pravidelné kosenie a servis.

Okolo toho bolo dosť výhrad k dnešnej radnici, ale v princípe väčšina diskusie sa viedla úplne mimo tému. Podstata bola o suchej, teraz pokosenej pláži na nefunkčnom mestskom kúpalisku.

V každom prípade táto diskusia bolo slušná, bez osobných urážok, alebo vulgarít a vcelku dokázala odzrkadliť ako dnes nefunguje mesto Pezinok.

Dovolil som si tam napísať toto:

Rozum sa človeku zastavuje nad diskusiou k suchému trávniku na Pezinskom kúpalisku...
Položte si sami pre seba a obe strany sporu (kosiť/nekosiť) na čo má slúžiť Mestské kúpalisko?
Na RELAX pre obyvateľov Pezinka, ktorí tu platia dane.
A RELAX obyvateľov niečo stojí a nie málo. Stojí to dosť peňazí, ľudskej práce a rozmýšľania kompetentných, aby sa obyvateľ na danom kúpalisku cítil dobre.
Vo väčšine múdrych miest fungujú kúpaliská od 1. júna, alebo 15 júna. LEBO TAM niekto rozmýšľal skôr, ako prišlo nadmerné teplo.
Pripraviť kúpalisko na prevádzku môže trvať v kľude aj mesiac a pol, vyčistenie, napustenie, rozbory, úprava trávnatých plôch, ktoré sa mali prvýkrát pokosiť hneď po dažďoch a od vtedy sa mali pokosiť minimálne 3 x a medzi tým polievať trávnik!
Tak to robí dobrý hospodár, ktorý si prácu pripraví v dostatočnom predstihu. Prečo to v Pezinku nefunguje si každý zodpovie sám...
A samozrejme, že ten mesiac a pol dopredu práce stojí peniaze, ale bez peňazí dnes nie je nič.
Ak by sa 39 litrov minutých na kochle dalo na prípravu kúpaliska, asi by sa mohlo fungovať od 15. júna a na zelenom trávniku. Alebo, dvojnásobná cena za podklady "kompostárne"... Alebo .... Takých, alebo je veľa.

Takže kašlite všetci enviro a neenviro, ale na kúpalisku MUSÍ byť zelený a mäkký trávnik a nie lúka. Máme veľa alergikov a aj oni tu platia dane. Chcete si položiť deku na jemný trávnik, alebo na ostré trne z hrubej trávy?

Ak to ide v iných mestách, tak to musí ísť aj v Pezinku. Ak to nejde v Pezinku, tak problém je v správcovi kúpaliska. A veľký!

 Ešte pár ľudí tam zadiskutovalo, pričom jeden čitateľ tam napísal (parafrázujem): Kúpalisok asi otvoria až neskôr, nakoľko ešte iba dnes požiadali o rozbor vody.

Do hodiny (neviem určiť čas, lebo ozaj nesedím na FB stále sa tento post STRATIL z FB skupiny, ktorá v princípe dáva šancu každému členovi, ale odtiaľ potiaľ.

Komu tím prospějete, admini?

  •  Ak má byť táto FB skupina pre obyvateľov tak by tam mala ostať aj kritika TOHTO (ne)VEDENIA mesta. 
  • Ak má toto (ne)VEDENIE mesta Pezinok silu a dosah aj na mazanie v tejto skupine tak je dobré ak to čitatelia vedia.

 

 #hlavnepozitívne #voľby2022 #primátorpk

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

Najčítanejšie (6 mesiacov)
analyza
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1278270
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme