DOPLNENÉ o vyjadrenie | Tlačová konferencia o Grinavskej kanalizácii

DOPLNENÉ o vyjadrenie | Tlačová konferencia o Grinavskej kanalizácii

Vyzerá to, že prvý výkop na ceste ku kanalizácii v Grinave by sa mohol zrealizovať v marci 2021, ak pôjde všetko podľa predstáv BVS. Aj táto investícia by nás mala spájať, nie rozdeľovať.

Dnes zástupcovia mesta Pezinok, riaditeľ Bratislavskej vodárenskej spoločnosti a zástupcovia dvoch najväčších akcionárov BVS oznámili Grinavanom a Pezinčanom, že pravdepodobne do piatich rokov by Pezinská miestna časť Grinava mohla mať kanalizáciu.

Prvý výkop by mohol začať niekedy v marci 2021 a v prvej etape by sa mala vybudovať časť kanalizácie na Myslenickej ulici, kde by sa malo napojiť cca 130 domov.

Následne by sa pokračovalo na pripájaní do kanalizácie aj zvyšných ulíc Grinavy a záver bude (ak pôjde všetko podľa predstáv) do piatich rokov. SUPER

Tlačovú konferenciu si môžete pozrieť tu: https://www.tvpezinok.sk/2020/kanalizacia-v-grinave-tlacova-konferencia/

Tlačovú správu mesta Pezinok tu: https://www.pezinok.sk/?yggid=629&id=10644

Držme si palce

Prečo som v perexe napísal toto: "Aj táto investícia by nás mala spájať, nie rozdeľovať."

Na tejto fotke vidíte osadenstvo tlačovej konferencie, ktoré (ako sa píše v správe mesta) pozval na tlačovku primátor mesta Ing. arch. Hianik.

kanalizacia tlacovka2

Mne a aj dosť veľkému počtu obyvateľov Grinavy tu chýba druhý poslanec MsZ Pezinok za miestnú časť Grinava, Drahomír Šmahovský, ktorý sa viac ako 14 rokov veľmi aktívne (čo mi potvrdili obyvatelia Grinavy) venoval všetkým prácam okolo pozemkov a povolení pre grinavskú kanalizáciu a s ním aj celý tím Grinavanov, ktorí si zaslúžili tam byť tiež.

(Článok pokračuje pod reklamou)
analyza
(reklama)

Spojil som sa telefonicky s poslancom Drahošom Šmahovským, ktorý mi okrem iného povedal, že o danej tlačovej konferencii nebol informovaný, ani na ňu nebol pozvaný. Dozvedel sa o nej až z informácii obyvateľov Grinavy, ktorí túto informáciu našli na FB a jeho tam nevideli.
Veľmi, veľmi smutná správa o správe mesta Pezinok a hlavného organizátora tejto tlačovky.

Pán primátor, prestaňme sa deliť na NAŠICH a VAŠICH

 

Mne osobne na predmetnej tlačovke chýbal aj zástupca Bratislavskej župy, z jediného dôvodu, ktorý nakoniec je pre Grinavskú kanalizáciu veľmi podstatný. Bratislavská župa je vlastníkom predmetnej cesty, na ktorej sa majú práce vykonávať a bez jej súčinnosti sa môžu minimálne termíny posúvať. Ale asi organizátor vie čo robí.

 Ako ďalší problém vidím aj vyjadrenie mesta (link vyššie), kde sa píše aj toto: "V najbližších dňoch sa začne verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Výstavba 1. etapy, od kruhového objazdu pri  Kauflande až po odbočku na Slovenský Grob, čo sú obe strany Myslenickej, by sa mohla začať už na jar budúci rok.  Mala by trvať dva roky a mesto plánuje realizovať súbežne aj dažďovú kanalizáciu, cyklochodníky a zelené plochy."

Osobne si neviem predstaviť (ale nech sa podarí) do dvoch rokov toto všetko (kruhový objazd, dažďová kanalizácia, cyklocesta, zelené plochy) vyriešiť v rámci projektových dokumentácii, povolení a hlavne nájdenia peňazí.

Budeme držať palce.


DOPLNENÉ 20.8.2020 (22:00)

Bol som oslovený poslancom Drahomírom Šmahovským, aby som uverejnil jeho vyjadrenie k tlačovej konfencii o Grinavskej kanalizácii, kde má pocit, že niečo nebolo povedané. (Uvádzam ho v plnom znení).

POĎAKOVANIE

Ďakujem všetkým, ktorí za tých 14 rokov so mnou a s mestom Pezinok spolupracovali na príprave všetkých krokov a technických a písomných náležitostí potrebných pre samotnú realizáciu výstavby kanalizácie v Grinave. Od vysporiadania pozemkov pod budúcou kanalizáciou, podpisovania zmlúv o vysporiadaní pozemkov, prípravy projektovej dokumentácie až po stavebné povolenie.

Včerajší deň je určite veľmi významný pre všetkých ktorí nie 20 ale 30 rokov čakajú na odkanalizovanie miestnej časti Grinava v meste Pezinok.

Verím, že to čo bolo povedané včera na tlačovej konferencii bez účasti verejnosti a aktivistov predstaviteľmi mesta Pezinok, generálnym riaditeľov BVS a akcionármi tejto spoločnosti sa aj čo najskôr naplní.

Preto treba poďakovať aj bývalým poslancom, Romanovi Šmahovskému, pracovníkom mesta Pezinok z oddelenia výstavby a životného prostredia p. Klimentovej p. Kľučikovej, bývalému primátorovi mesta Pezinok Oliverovi Solgovi, ale najmä dobrovoľníkom z radov občanov p. Františke Štrbovej, p. Štefanovi Handreichovi, p. Ivete Bulavovej a ich rodinám, ktorí pomáhali pri podpisovaní zmlúv pri vysporiadaní pozemkov a presviedčali občanov miestnej časti o nevyhnutnosti realizácie tohto projektu a jeho význame pre kvalitný život v miestnej časti a zabezpečenia čistého životného prostredia.

Drahomír Šmahovský - poslanec MsZ Pezinok za Grinavu


Prečítajte si aj: Vražda sa stala v januári 2018, ale obete sa našli až v septembri 2020

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

Najčítanejšie (6 mesiacov)
analyza
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1278270
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme