Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Od našej bezstarostnosti až po ukradnutie stoličky pod riťou. (Varenie žaby)

Od našej bezstarostnosti až po ukradnutie stoličky pod riťou. (Varenie žaby)

Keď som pred cca dva a pol rokom povedal v Grinave pár ľuďom, že v máji 2023 bude pán Ing. Lukáš Krasňanský novým predsedom VVDP Karpaty, tak sa mi všetci smiali. Prišelec a také keci tu hovorí. Dnes sa nesmejú, dnes plačú

Pán Lukáš Krasňanský nie je nemúdry človek, je to človek, ktorý má svoj plán už skoro 5 rokov a denne na ňom pracuje. Pracuje "na svojom" a zároveň pracuje na svojom pláne. Jednoducho šikovný muž. Problém je inde.

Problémom sú metódy a ciele, ktoré má nastavené, pretože oboje ide proti väčšine a výsledok nebude výhodný pre väčšinu obyvateľov, ale pre jednotlivca. 

Máme tu dve strany. Obyvateľstvo Pezinka (zvlášť Grinavy) a Ing. Lukáš Krasňanský. 

Ako to vidím ja

(Tak ako je to na perexovej fotke. Pomaly, ale isto vám tu niekto kradne stoličku z pod zadku. A väčšina si to ani neuvedomuje, alebo iba medzi sebou nadáva na...)

Majitelia vinohradov (niektorí) si nedokážu odkontrolovať ani svoje vinohrady, ktoré dali do správy VVDP. A keď im družstvo odrazu nepodpíše zmluvu o prenájme, tak oni zistia, že ich vinohrad sa možno už 3 roky neobrábal! Nerozumiem, ale taký je stav.

Niektorí zase majú "zámeny" vinohradov, pričom oni tie družstevné obrábajú, ale družstvo tie ich neobrába. 

 

(Článok pokračuje pod reklamou)
analyza
(reklama)

 

Prečo si myslím, že prichádzate o vinohrady?

V máji 2020 som prvýkrát napísal článok o protiprávnej závore Znemožnenie prechodu do vinohradov na Myslenickej ulici v Grinave. Ďalší možný postup. Bohužiaľ ste si povedali, čo ten východniar tu kecá a zmierili ste sa s tým. (Vaša smola)

Potom som napísal ešte X článkov ku Grinave aj zvlásť k závore. Všetky nájdete tu: https://www.okrespezinok.sk/grinava

Často som tam opakoval, že za chvíľu (tá chvíľa je už tu) prídete o ďalší vstup do Grinavských vinohradov a to vstup z Limbašskej cesty. Bohužiaľ stavebko je asi schválené aj s plotom, ale okrem toho sa veľmi rýchlo môže stať, že sa most rozpadne, nakoľko je už viac ako 4 roky neustále celý vovode (bobria hrádza). Okamžite po oplotení začne vznikať ďalší a dosť veľký problém pre Grinavu. 

Vy ktorí chodíte do vinohradov ste si u,rčite všimli, že na konci Štúrovej ulice, vo vinohradoch (Za Lieskovou ulicou vedľa potoka) je už pripravený stavebný pozemok na veľa domov. Ozaj veľa domov. 
Skúste sa sami seba opýtať, kade bude chodiť stavebná technika a dovoz materiálov na túto stavbu? POZOR, z Limbašskej cesty sa už nebude dať prísť do vinohradov!

Áno máte pravdu. Všetko toto bude možno 4 roky chodiť cez Štúrovú ulicu, ktorá dovtedy určite nebude mať chodníky. 

Prečo som do tohto článku namontoval VVDP?

Lebo aj VVDP využívalo (ale využívať nebude) vstup do vinohradov cez Limbašskú ulicu, hlavne pre techniku. A teraz sa stane, že "dobrý" hospodár (VVDP) bude chodiť do vinohradov cez Limbach, lebo Myslenickú rampu podporuje, proti uzavretiu vstupu z Limbašskej sa nebráni. Nerozumie, lebo tieto činnosti samozrejme zvyšujú náklady na ošetrovanie vinohradov, ale asi je to aj členom družstva jedno, že ich údržba vinohradov bude stáť viac.

Ani toto ešte nie je koniec

 V momente, keď sa postavia domy v Limbachu, smerom ku Grinave tak sa stavím, že obyvatelia tejto Limbašskej časti sa budú brániť traktorom z Grinavy a Limbach na moste oprávnene uzavrie vstup techniky do Grinavských vinohradov pomocou závory. Značky sú tam už aj dnes. 

A ostane vám na vstup do vinohradov iba Orešie a Družstevná. 

Ja sa do vinohradov dostanem najkratšou cestou z domu cez Družstevnú ulicu. Kade budete chodiť vy?

Strih

Grinavania, skúste si nad mapou Grinavy pozrieť, koľko vstupov do vinohradov ste mali pred 10 rokmi a koľko máte teraz?
(Mapa Grinavy - klikni na link)

Ak tieto informácie nebudete posúvať ďalším Grinavanom, tak to znamená, že ste spokojný/spokojná.

Ja spokojný so svojim vstupom som, je to stále ten istý a nemusím nič obchádzať.

vsetko stratiaSlavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

Najčítanejšie (6 mesiacov)
analyza
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1317531
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme