online reklama
skoda plus

Aďka Oravcová - nový člen nášho tímu

Mnohí z vás sa už stretli s Aďkou Oravcovou osobne a mnohí z vás čítali jej články a rozhovory, ktoré publikovala na rôznych miestach a rôznych novinách. Dnes Vám prinášame pár bývalých článkov, ktorých úspešnosť medzi čitateľmi bola veľká...

Pripomeňme si práce Aďky Oravcovej

nech vieme, na čo sa môžeme a máme tešiť. 
 

Rozhovor s Milkou Filipovou

"Každá mama prežíva so svojimi deťmi ich radosti a aj starosti. Na čo si rada spomínate, keď vám myšlienky zaletia k vašim deťom? Máte nejakú zvlášť úsmevnú príhodu s vašimi deťmi z ich detstva, na ktorú rada spomínate?"
 
filip
 
Jarko – to je kapitola sama o sebe. Začiatok jeho cesty bola ĽŠU v Šahách. Jeho p. profesorka ma nahovorila dať ho na konzervatórium, lebo v ňom videla talent. Pomohla mi vybaviť, že ho pred skúškami pripravoval p. prof. Straus v Bratislave, tam sme ho celé leto vozievali na doučovanie. Takže skúšky urobil a prijali ho na bratislavské konzervatórium.
 

 

Sestrička z rozkvitnutej záhrady

 
sestricka
 
Prvý sen sa mi splnil v mojej mladosti. Niekoľko rokov som ako požiarnička viedla družstvo mladých požiarnikov – Plameň. Mávala som v ňom 60 detí, s ktorými sme absolvovali rôzne súťaže. Mojim druhým a vlastne životným snom bolo stať sa pôrodnou babou. Aj tento sen sa mi splnil. Hoci pracujem v ordinácii všeobecného lekára, volajú ma k pôrodu nielen kamarátky, ale už aj ich deti. Veľmi ma teší, že môžem pozorovať, ako rastú deti, ktorým som pomohla na svet. Okrem iných som bola aj pri narodení prvého Euro dieťaťa na Slovensku. Toto povolanie je zároveň mojím poslaním. Nie je to len práca, ktorá ma baví najviac zo všetkého, ale je to naozaj splnený sen.
 
Článok na webe srdce Pezinka

Vianoce s Dorotou Nvotovou

dorota

 

Ja mám Vianoce rada na celej čiare, aj s tou atmosférou v obchodoch, ktorú mnohí nenávidia. Ja si zhon nenechám spraviť - každý sme si strojcom svojich nálad. Mám rada tradičné slovenské Vianoce.

 
Článok na webe srdce Pezinka
Toto je iba malá ukážka tvorby tejto autorky.
v Budúcnosti nájdete ďalšie príspevky v menu Aďka Oravcová
Nezabudnite, že zdieľať články je povolené. Ďakujeme
 
Slavomír Repka
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním. Ďakujeme

Tags: Kultúra, Pezinok