Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Najhorší stav, ktorý Pezinok mohol postihnúť, je rezignácia poslaneckého zboru na kroky primátora. Bohužiaľ už sa to stalo

Najhorší stav, ktorý Pezinok mohol postihnúť, je rezignácia poslaneckého zboru na kroky primátora. Bohužiaľ už sa to stalo

Posledné dve mestské zastupiteľstvá v Pezinku poukázali na skutočnosť, že  rozpad poslaneckého zboru je konečný a bohužiaľ nezvratný. Aj to málo rozumného čo v zbore bolo, rezignovalo, lebo nepochopilo dnešnú informačnú dobu, ktorej gro je v OKAMŽITEJ reakcii a komunikácii s obyvateľmi a voličmi. Či už smerom informovania (prečo danú vec urobili), alebo kritiky (prečo dané rozhodnutie nie je dobré).

Je smutné sledovať dnešné MsZ, kde sú väčšinou témy, kde sa naprávajú chyby, ktoré sa urobili v rámci vlády mesta Pezinok, či už bývalej, tak aj terajšej.
Oosbne sledujem viacero samospráv, ale musím napísať, že najhoršie to je v Pezinku, aj keď viem o horších zastupiteľstvách, ale tieto mestá a obce nemajú to čo má Pezinok - Bohatých obyvateľov, blízkosť hlavného mesta, vinohrady, Malé karpaty, ...

Veľmi pekne daný stav popísal vo svojom FB poste pán Juraj Hanulík, kde to popísal takto:

"Primátor Igor Hianik sa v poslednej dobe sťažuje, že ho poslanci nepočúvajú, že blokujú chod mesta a podobne. Dokonca ich obvinil, že "deklarujú nezáujem o veci verejné". Chce tak rok pred voľbami navodiť dojem, že to má ťažké, nemá oporu v zbore a že zlá je len opozícia.
Tento naratív, s ktorým ešte priamočiarejšie pracuje v komentároch na svojom profile, je scestný a ide o účelové zavádzanie.
Fakt je taký, že žiaden primátor dlho nemal a najbližšie volebné obdobia určite nebude mať takú masívnu podporu zastupiteľstva, akú mal na začiatku Igor Hianik - a až jeho neschopnosť ho o podporu pripravila." (Post nájdete tu  / nájdete tam popis všetkých výhod terajšieho primátora, ktoré nedokázal využiť v prospech obyvateľov).

 Lesk a bieda Pezinka

"Lesk" Pezinka je všetko čo tu máme okolo, či už je to blízkosť hlavného mesta a kultúry, či už je to história vinársva a vinohrady, či už sú to Malé Karpaty. Všimnite si, že všetko toto nie je pričinením posledných troch generácii obyvateľov Pezinka, ale pričinením prírody, alebo pričinením predchádzajúcich generácii. Jednoducho nemáme na tom žiadnu zásluhu.

 

Jednoducho nemáme na tom žiadnu zásluhu.

 
(Článok pokračuje pod reklamou)
analyza
(reklama)

Pozrime sa na opačnú stranu

 "Bieda" Pezinka je, že posledné generácie nedokázali z "nezaslúženej výhody", ktorú vyššie popisujem ako "lesk Pezinka", nič vyťažiť. Vinohradnícke mesto, kde je možno 50 percent vinohradov neobrobených, alebo rovno pustákov, turistické centrum pre hlavné mesto, kde turista zablúdi, až keď už bol všade aspoň 5 krát. 

Akonáhle máme niečo urobiť v prospech vinohradníctva, tak sa nevedia dohodnúť ani susedia vinohradníci. Ak chce mesto riešiť turizmus, tak to nedokáže ani načrtnúť, ako by to mohlo fungovať a nie to urobiť. Bratislavský samosprávny kraj v dnešnej dobe investuje v kraji milióny eúr na opravu ciest, ale v meste Pezinok neurobí ani 100 metrov cesty v tomto projekte (a to sme na Vianoce dali dobre drahý koňak županovi).
A to nehovorím, že v meste máme jednú z najväčších obaľovačiek asfaltu, kde ak by som chcel byť ironicky, stačilo do každej vlečky s asfaltom, ktorá prejde cez Pezinok navŕtať 3 cm dierku a mali by sme vyasfaltovanú Bratislavskú ulicu už dávno (nadsázka).

  Späť k rezignácii spoločnosti na správu vecí verejných, ktorá v dnešnej dobe prešla do rezignácie aj časti poslaneckého zboru. V perexe je obrázok s menami všetkých dnešných poslancov, prečítajte si všetky mená, niektoré poznáte (niektorí sú tam už dĺho), niektorí sú noví, niektorí v princípe stále "idú s vetrom", niektorí sú ticho a nikdy ste o nich nepočuli. Všetko toto nič neznamená, lebo medzi nimi je jediná, pre obyvateľa Pezinka podstatná vec, ktorá hovorí o tom, že tieto mená (osoby) nedokážu pre potreby obyvateľa (v prospech obyvateľa) komunikovať ani medzi sebou, a preto sú pre prácu v zastupiteľstve do budúcna NEPOUŽITEĽNÍ! (Môj názor, ktorý nemusí kolidovať s vašim názorom.)

 

Jediná pre obyvateľa Pezinka podstatná vec, ktorá hovorí o tom, že tieto mená (osoby) nedokážu pre potreby obyvateľa (v prospech obyvateľa) komunikovať ani medzi sebou, a preto sú pre prácu v zastupiteľstve do budúcna NEPOUŽITEĽNÍ!

 

 Späť na začiatok

 Prečo aj zvyšok poslaneckého zboru nakoniec rezignoval?

Či sa nám to páči, alebo nie, dnešná informačná doba, bez využívania sociálnych sieti a webov sa nedá politicky prežiť. Ani dva roky po zvolení sa nedokázal žiaden z poslancov vykryštalizovať, ktorý by dokázal obyvateľom / voličom, cez sociálne siete a web posunúť jeho postoje, názory a obhájiť hlasovania.
Toto je trestuhodná chyba, ktorá tým pádom zapríčinila, že poslanci nedostali podpornú spätnú väzbu od voličov a nalejme si čistého vína (v Pezinku čudná hláška :-) ), bez bodpory od obyvateľov - voličov je každý, aj dobrý boj, nakoniec odsúdený na neúspech, resp. rezignáciu. A toto sa stalo.

Bohužiaľ táto rezignácia nie je dôsledkom chaotickej práce primátora, ale neochotou, alebo neschopnosťou časti poslancov informovať o svojich postojoch, krokoch, alebo rozhodnutiach.


 PS: KAMPAŇ (?)

Zase sa prihlásia kandidáti posledných 6 mesiacov pred voľbami a budú sa spoliehať na svoje veľké a rozvetvené rodiny, guláš, pivo a cigarety, ... Áno funguje to, ako to fungovalo vždy, ale výsledky vidíme všetci okolo. Čo tak to zmeniť

 

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

uctovnictvo
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1323002
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme