Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Tip na výlet (ÁNO/NIE): Výhliadková veža Bojnice

Tip na výlet (ÁNO/NIE): Výhliadková veža Bojnice

Karanténu nám uvoľnili a už sme nutne potrebovali vyvenčiť, tak sme sa vybrali na výhliadkovú vežu Čajka, nad Bojnicami. Reklamy nás dnes nabádajú, aby sme podporovali podnikateľov, ktorí v nedávnej dobe trpeli zatvorením. Pozrime sa na to aj z tohto pohľadu. 

Tento výlet je vhodný pre jednotlivcov, ale aj rodiny s malými deťmi, prípadne vozičkára. 

 Na parkovisko pod výhliadkovou vežou vás bez problémov dovedie navigácia. V dnešnej dobe sa areál dokončuje, preto musíte akceptovať aj pracovný ruch, ale už aj dnes je vidieť, že raz to bude krásny areál, ktorý sa nachádza v tzv. kúpeľných lesoch, ktoré sú určené pre relax a šport.

V celom areáli nájdete množstvo atrakcií pre malé deti, niekoľko stánkov s občerstvením, dostatok miest na stolovanie, čo dáva tušiť, že spolu s výhliadkou v tomto areáli strávite určite viac ako 2 hodiny. 

bojnice rozhladna8

Lokalita je riešený ako bezbariérova, pričom od parkoviska je troška kopec (nová asfaltová cesta) až k výhliadke, ale samostatný kopec je veľký a pekne členený (síce teraz ešte nedokončený).

Samotná výhliadková veža sa týči do výšky 30m a jej priebežné stúpanie je cca 6%, čo značí, že je to príjemná prechádzka a cestou hore aj dole stretnete hromadu ľudí.

 bojnice rozhladna3

 Pokiaľ očakávate stavbu plnú dreva, budete sklamaní, pretože základná konštrukcia je oceľová, na ktorej je položený drevený chodník s oceľovými bezpečnostnými prvkami (siete na zábradlí). 

bojnice rozhladna6

V prípade, že budete mať pekné počasie ozaj neoľutujete dlhšiu cestu, pretože tie pohľady počas celej cesty hore a dole sú jedinečné a výhľad je ozaj 360 st. Tieto pohľady ozaj stoja za ten čas. Či stoja za tie peniaze sa dočítate v závere článku.

bojnice rozhladna2


bojnice rozhladna4(V čase našej návštevy 10.5.2020 nebol ďalekohľad funkčný. Škoda)

bojnice rozhladna5

bojnice rozhladna1

 Existuje aj možnosť z vrcholu veže použíť tobogán, ktorý v čase našej návštevy nebol sprevádzkovaný, ale ten zjazd môže stať za to jedno euro, ktoré za to pýtajú. 

bojnice rozhladna9

Určite táto lokalita bude v budúcnosti zaujímavý rekreačný prvok Bojníc, ale mám k nemu niekoľko výhrad, ktoré síce asi nič nezmenia, ale je potrebné ich aspoň pomenovať.

(Článok pokračuje pod reklamou)
analyza
(reklama)


CENNÍK tejto lokality

PARKOVANIE:

  • 1 hodina 2€
  • 3 hodiny a viac 6 €
  • Keďže sa platí započatá hodina, tak 121 minút (2 hodiny a 1 minúta) vás stojí 6 €.

 TOBOGÁN: 

  • Dospelá osoba: 8 €
  • Dieťa do 3 rokov: 0 €
  • Ďieťa (3 - 15 rokov): 4 €
  • Zjazd tobogánom: 1 €

SLUŽBY:

Dnes sa všade píše, že by sme mali podporiť slovenských podnikateľov, s čím ozaj nemám problém. Ale očakávam služby, ktoré budú adekvátne cene a tu to na Bojnickom kopci škrípe. A veľmi.

  • Malú kofolu nedostanete!
  • Veľká kofola je 0,4 l za 2 € v síce peknom, ale plastovom pohári.
  • Pochváliť treba, tak aj pochválim. Bola originál a správne vychladená, ale to by mal byť štandard aj za 90 centov.

Z času na čas si dám v bufete langoš. V Pezinku chodím na ozaj super langoš oproti PLUS-u, kde som sa ešte nesklamal. Ale tu na Čajke sme si objednali 2x langoš a bohužiaľ som to musel vrátiť!

bojnice rozhladna7

1 x langoš s cesnakom PLUS 1 x langoš s cesnakom a syrom (foto) za 4,5 €, pričom oba langoše boli studené! Nie vlaždé, ale studené a kto má rád langoš, vie dobre ako to chutí.

Záver:

Záver si každý musí urobiť sám, ale z môjho pohľadu je táto atrakcia zaujímavým miestom na výlet s neskutočnými pohľadmi, ale pripravte si na tento výlet mešec peňazí.

Áno podporím slovenských podnikateľov, nechám im peniažky, ale službu, adekvátnu cene, očakávam. 

Biznis plán postavený na tom, že daný človek tu príde za život dvakrát sa mi nepáči. 

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

Najčítanejšie (6 mesiacov)
analyza
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1317531
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme