skoda plus
online reklama

Káva za názor. O kultúre a kultúrnych priestoroch v meste

Včera o 18:00 prebehla debata o potrebe kultúry na formovanie človeka, (obyvateľa mesta), ktorá sa konala v priestoroch Atelieru A x S za Hradbami. Zišla sa tam zaujímavá skupina ľudí, ktorí sa v okrese venujú kultúre, organizácii podujatí a majú dostatočné skúsenosti na posúdenie dnešného stavu.

 

(Nie je to oficiálny záznam, ale moje pochopenie tejto debaty)

 

Základné témy debaty boli:

(ne) Potreba kultúry pre človeka?
(ne) Potreba kultúry pre mesto a obyvateľa?
Potreba mainstreamovej, alebo alternatívnej kultúry.
2019 kultura vymennicka 2

 Ak sa venujete kultúre a podujatiam tak väčšinu z týchto ľudí budete poznať a určite budete poznať aj ich stopu, ktorú zanechali za sebou doteraz.
Všetci sa zhodli na tom, že kultúra je potrebná, dokonca až nutná, pre kultivovanie človeka, ale aj občianskej spoločnosti.
Kultúra ako taká, dokáže pritiahnuť za sebou ľudí a následne ďalšie kultúrne podujatia, ktoré ako celok robia obraz mesta. 

2019 kultura vymennicka 8

Debatu si prišli vypočuť aj poslanci MsZ  Adam Kovačovský a Marián Šipoš, ktorí veľa vecí vysvetlili z pohľadu mesta a hlavne prezentovali, že mesto Pezinok má záujem na podpore akejkoľvek oblasti kultúry, ale zároveň aj objasnili, že niektoré veci podliehajú určitému plánovaniu. Z tohto dôvodu sa vzhľadom na dnešný stav mesta musia riešiť veci podľa priorít a nutností.
Fantastická, otvorená a odborná debata znova zblížila týchto ľudí a pritiahla aj pár nových. 
GALÉRIA
PRIPRAVUJEME: Rozhovor s členmi A x S o ich snoch, cieľoch, plánoch a budúcnosti
Ak nechcete, aby Vám článok ušiel, prihláste sa k: Článok do mailu
Slavomír Repka
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním. Ďakujeme

Tags: Kultúra, Regionálna akcia, Pezinok, Pokec, Fotoreportáž