PEZINOK | |

Areál Rozálka, Grand Prix 2019 a chaos okolo

Pezinok má svoje problémy a nové zastupiteľstvo na čele s novým primátorom sa snažia tieto problémy riešiť. Nebudem kritizovať MsZ, ani druhú stranu. Viem, že výsledky od tohto MsZ a vedenia mesta nemôžeme očakávať skôr ako o 2 roky, ale chcem poukázať na niektoré "zaujímavosti" s medzinárodnými voltížnymi pretekmi Grand Prix 2019 na Rozálke. 

Včera 30.5.2019 prebehlo MsZ v Pezinku, kde sa riešilo "zabratie" verejného priestoru (žiadosť organizátora) s výsledkom prenájmu daného priestoru. Kto chce o tom vedieť viac, môže si pozrieť video zo zastupiteľstva a utvoriť si svoj názor. Ja ho pre účely tohto článku nebudem hodnotiť.

Pár príspevkov k téme nájdete aj na FB https://www.facebook.com/groups/pezinskyinformacnyportal/permalink/987962931397630/

Video MsZ sa začína na začiatku prejednávania tohto bodu:
Ak Vám video nepôjde lebo.... (tiež tomu z logiky nerozumiem, ale poho)
haha
Tak si ho pustite priamo na youtube https://youtu.be/Sj4vrkuivqA
Začína sa časom: 1:46:58

 

Takže krátky sumár

- Primátor sa nebude zúčastňovať podujatia a tým dávať záštitu nad podujatím.
(Myslím, že argumenty pána primátora Hianika k tomuto kroku sú správne, dostačujúce a dajú sa chápať)

- Mesto sa nebude podieľať na spolupráci s daným podnikateľským subjektom do vyriešenie súdneho (obchodného) sporu.
(Tu už si nie som istý, či je to správne rozhodnutie, vzhľadom na to, že súdny spor sa môže ťahať roky a či sa nám to páči, alebo nepáči, Rozálka je súčasť Pezinka. Tváriť sa, že nie je súčasťou, je pokrytectvo. Tu treba hľadať formu spolupráce v prospech obyvateľov Pezinka na základe nových, jasných a čistých zmlúv.)

Potom prichádzajú otázky

1. Ak sa bude spor ťahať 8 rokov (na Slovensku nič nereálne) tak sa budeme tváriť, že Rozálka a jej aktivity neexistujú do konca sporu?

2. Čo, ak ten spor po 6 rokoch mesto prehrá (na Slovensku nič nereálne)? Nebude tá doba mrhaním času?

3. Ako je možné, že aj napriek postoju mesta (neparticipovať na danom podujatí) sa na plagáte GRAND PRIX nachádzajú logá Pezinčana a Pezinskej TV s popisom "Reklamní partneri"?  Zlyhala SUBORDINÁCIA?

preteky

 

Nebolo by pre Pezinok lepšie, medzi Mesto a danú spoločnosť, vypustiť dobrého MEDIÁTORA, namiesto svorky "nabrúsených" právnických "pitbulov?

(Ospravedlňujem sa právnikom, je to iba obrazné prirovnanie) Slavomír Repka
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Napíšte čo Vás v Pezinku trápi

Neváhajte napísať svoju otázku, alebo podnet práve teraz.

Prosím napíšte meno
Prosím napíšte číslo vášho mobilu
Prosím, vložte Váš platný e-mail Vaša adresa nemá správny formát
Prosím, napíšte vašu správu
tele inz
reklama objednat 320