Joomla Template by Joomlaplates.com

Podnikatelia a eKasa. Aký stav je dnes?

Od 1. júla 2019 musia mať podnikatelia v prevádzke eKasu. Zákon nepustí. Aký je vlastne dnešný (koniec mája 2019) stav s realizáciou tohto projektu sa môžete dočítať v tomto článku a priloženom linku. Vôbec to nevyzerá reálne.

Už teraz je evidentné, že podnikatelia pravdepodobne nestihnú plošne prejsť na eKasu. Štátne inštitúcie sa však stále tvária, že sa nič nedeje. Riešenie vám pritom môžem hneď prezradiť: stačilo by celý projekt o pár mesiacov posunúť tak, aby sa podnikatelia aj výrobcovia stihli pripraviť.
(Článok pokračuje pod reklamou)
Aj napriek tomu výrobcovia pokladníc hneď avizovali, že sa ťažko dá stihnúť do 1. apríla 2019 certifikácia a včas vyrobiť dostatočný počet pokladníc. A to zatiaľ netušili, že sa prideľovanie certifikácií dosť oneskorí – prvé certifikáty totiž výrobcovia získali až na prelome marca a apríla.
ODPORÚČAME si prečítať celý článok: Projekt eKasa je ako cisárove nové šaty, hovorí Viktor Pieš - výkonný riaditeľ Solitey Slovensko
Pezinský informačný portál (PiP)
Slavomír Repka
Author: Slavomír RepkaWebsite: www.slavomir.skEmail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Krátko o autorovi
Bývame všetci v jednom regióne nádherného kraja pod svahom Malých karpát. Je to oblasť kde je stále kam ísť, ale je problém vyhľadať podujatia okresu Pezinok s dostatočným predstihom.
Preto vznikol tento web hlavne jeho kalendár podujatí okresu Pezinok.
Na internete píšem ako blogér od roku 2005 https://www.repka.blog.sme.sk
Na FB si môžete prečítať moje poznámky k okresu Pezinok TU
Na youtube ma nájdete TU

Chcete pomôcť v tejto činnosti? Napíšte mi, každá pomoc je vítaná.

(Reklama)
(Reklama)
(Reklama)