skoda plus
online reklama

Podnikatelia a eKasa. Aký stav je dnes?

Od 1. júla 2019 musia mať podnikatelia v prevádzke eKasu. Zákon nepustí. Aký je vlastne dnešný (koniec mája 2019) stav s realizáciou tohto projektu sa môžete dočítať v tomto článku a priloženom linku. Vôbec to nevyzerá reálne.

Už teraz je evidentné, že podnikatelia pravdepodobne nestihnú plošne prejsť na eKasu. Štátne inštitúcie sa však stále tvária, že sa nič nedeje. Riešenie vám pritom môžem hneď prezradiť: stačilo by celý projekt o pár mesiacov posunúť tak, aby sa podnikatelia aj výrobcovia stihli pripraviť.
 

(Článok pokračuje pod reklamou)
mountfield
Aj napriek tomu výrobcovia pokladníc hneď avizovali, že sa ťažko dá stihnúť do 1. apríla 2019 certifikácia a včas vyrobiť dostatočný počet pokladníc. A to zatiaľ netušili, že sa prideľovanie certifikácií dosť oneskorí – prvé certifikáty totiž výrobcovia získali až na prelome marca a apríla.
ODPORÚČAME si prečítať celý článok: Projekt eKasa je ako cisárove nové šaty, hovorí Viktor Pieš - výkonný riaditeľ Solitey Slovensko
Slavomír Repka
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním. Ďakujeme