Joomla Template by Joomlaplates.com
logo pip 80 mobil Pezinský informačný portál
kalendar banner

Pripravujeme

Prepis automobilu na polícii v Pezinku

Viecerí ste zachytili, že od dnes 1.8.2019 sa prepis automobilu realizuje bez zbytočnej byrokracie, čo znamená, že sa nevypĺňajú žiadne papiere, ale všetky veci sú v réžii pracovníkov polície. Super riešenie, ale báli sme sa, ako bude fungovať systém v prvý deň. Strach bol oprávnený.

Samozrejme, že daný (nový) systém, ako je zvykom na Slovensku nedokázal fungovať na 100%

Toľko, čo sa týka kritiky, ďalej už iba chvála

1. Je fajn, že sa konečne prechádza na elektronický systém a som si vedomý, že niekto tie dáta do systému musí nahodiť. Je to práve na daných pracovníkoch oddelení po celom Slovensku.
Pravdepodobne je to v začiatkoch pre nich viac práce, ale do budúcna je to super riešenie.

2. Na vstupe pri automate na čísla sa pohybuje pracovník, ktorý Vám pomôže vytlačiť správne číslo na správnu službu. Nepoznáme jeho meno, ale ďakujeme za urýchlenie procesu a profesionálne správanie.
Klobúk dole.

(Článok pokračuje pod reklamou)


3.
Ľudí je na oddelení dnes už málo, ale na chodbe sa šírila informácia, že systém "nefunguje" a nedá sa prepísať auto z okresu do okresu. Prepis sme chceli v rámci okresu, takže super. Prídeme na rad a tam dostávame jóbovku, že bohužial nefunguje práve prepis v rámci okresu. Brrr!
Všetká česť pracovníkovi, ktorý aj túto zvesť (že dnes auto neprepíšeme) podal zákazníkom veľmi ľudsky, slušne a tak pohodovo, že sme sa na to nedokázali ani rozčúliť, ale zobrali sme to ako fakt.
Jednoznačne daný pracovník aj napriek stresu z nového a nefungujúceho systému bol super profesionálny.

4. Už sme boli zmierení s daným stavom, keď sa okienko otvorilo znova a dotyčný pán nás požiadal o dokumenty, že vyskúša, či náhodou systém nezoberie prepisový proces. Zobral.
Takže daný prevod sme zrealizovali a na chodbe polície sme strávili cca 35 minút. 35 minút s profesionálnym pracovníkom za okienkom, ktorý dokázal, že prvá časť policajného hesla, Pomáhať a chrániť, na polícii v Pezinku na oddelení prepisu automobilov funguje.

Keďže ja osobne som nebol účastníkom prevodu, ale iba doprovod, tak som mal dosť času a priestoru na profesionálny pohľad mysteryshoppera. Následne som sa už iba postavil a pozrel si meno daného pracovníka. Ospravedlňujem sa, že nedám tu jeho hodnosť, ale moja modrá knižka mi dáva aliby na neznalosť policajných hodností.


Takže Mgr. Daniel Ryška - ĎAKUJEME

slnka

PS: Paralelne s nami riešila ďalšia pracovníčka iného zákazníka (tú som osobne nevidel, iba počul) a musím povedať, že to "z počutia" bolo tiež profesionálne a rýchle jednanie. 
 
Pezinský informačný portál (PiP)
Slavomír Repka
Author: Slavomír RepkaWebsite: www.slavomir.skEmail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Krátko o autorovi
Nepíšem, čo ľudia chcú čítať, ale to čo vidím ja.
Nezaujíma ma, koľko stojí liter benzínu. Zaujíma ma, koľko zarobím ja. 
Dobrý obchod je vtedy, keď sú spokojní všetci zúčastnení. (Tomáš Baťa)
Moje články nájdete aj na blogu SME: https://repka.blog.sme.sk/ 
Posledné články autora

(Reklama)
(Reklama)
(Reklama)