online reklama
reklama profit
reklama objednat 320
vyroba webu

Dnes a možno už aj dlhšie mám pocit, že nás akosi míňajú informácie čo sa v Grinave bude diať

Konštatovanie v nadpise nie sú moje slová, ale prevzal som ich z jedného postu na FB. Celá veta znie: "Milí susedia, Grinavania, dnes a možno už aj dlhšie mám pocit, že nás akosi míňajú informácie čo sa v Grinave bude diať, alebo čo je v pláne, či čo sa chystá."

 Dnes je viac ako inokedy jasné, že v Pezinku nie je niečo v poriadku. Začínajú sa nám aktivizovať budúci kandidáti či už na poslancov, tak aj na primátora. Čo nie je zlé a povedal by som, že je to aj nutné.

Predmetný post

post

O čo mi ide, naznačuje obrázok hore. Každý sa tu hrá na svojom piesočku a zároveň sa tvári, že spája ľudí.

Dnes je doba sociálnych sieti, či sa nám to páči, alebo nepáči. Je to najrýchlejší komunikačný kanál, pokiaľ funguje. A každý kanál dobre funguje, ak tečie oboma smermi. Ak sa niekde upchá, tak to začína smrdieť.

A pezinské komunikačné kanály smrdia ako stoky. Máme ich pár, ale zdieľanie medzi nimi nefunguje. Prečo? Lebo sa každý hrá na svojom piesočku a bojí sa, že mu ten druhý "udrbe" čítannosť, lajky, zdieľania. Ale to je omyl.

Nikto nikomu nič neudrbe, akurát sa informácie dostanú tam kam majú. K ľuďom.

Ak sa tieto skupiny tvária, že chcú informovať a spájať, tak sa musia informovať a zdieľať! Ináč iba kecajú pre neznalých, že ONI sú ti najlepší.
Ani jeden nie je najlepší, každý má svojich čitateľov a tiež čitateľov, ktorí tam nechodia. Ale aj oni by potrebovali informácie, ale nedostanú sa k ním.

 Príklad?

Smutno smiešne na mňa, ako admina pôsobí, ak na PiP zverejním niečo, čo sa výsostne týka Pezinka, alebo Grinavy a nikto to nezazdieľa v ďalších skupinách. Ak sa náhodou nájde niekto, kto by to aj zazdieľal, príde na to, že mu to admin danej skupiny nepustí, alebo je dokonca blokovaný.

A potom štartujúci kandidát na (poslanca/primátora) napíše: "Mám pocit, že teraz suplujem niekoho prácu....., napr. Vedenia mesta či poslancov." a zazdieľa to v skupine 300 ľudí a očakáva, kto to bude zdieľať.
Áno zdieľal som to, lebo je to informácia pre obyvateľov a mám u riti, že v minulosti tento pán vtedy aktívny v  skupine Aktivity Grinava nebol schopný zazdieľať moje príspevky. 
Jednoducho, je to informácia, ktorú by obyvatelia mali vedieť.

Je pravda, že dnes už neide cez Aktivity Grinava, ale Prosperity a Rozvoj ... 

 

 

(Článok pokračuje pod reklamou)
reklama objednat 320

Chcete informovať ľudí, zdieľajte všetko čo k ľuďom treba dostať, a nie iba to, čo Vás vykresľuje v dobrom svetle. Ľudia  nie sú blbí, ľudia chápu a verte, že väčšina ľudí sa k informáciám na FB ani nedostane. 

 Potom sa smutne chodí po Grinave a poklepávajú ma po pleci, že fajn, atď. Už sa bojím ísť na preventívnu prehliadku, lebo mi obvoďáčka zistí, že mám ľavé plece nižšie ako pravé (z toho poklepávania). ( :-) nadsázka)

 Problém je aj to, že aj oči už mám plné tých pľuvancov, že sa snažím ľuďom otvoriť cestu do vinohradov. Že sa snažím odstrániť závoru, ktorá je protizákonne osadená. A niektorí ľudia sa vytešujú, že oni sú "VIP", lebo majú kľúčik od závory. Oni majú kľúčik od závory, ktorá by tam nemala byť a nikto by nemusel mať kľúčik... 
Oni nie sú VIP, oni sú spolupáchatelia (spoluzodpovední) za protizákonný stav.

A tak si tu žijeme. 

Mne pezinské skupiny pripomínajú jeden starý vtip, keď niekde na Spiši nechceli pustiť do kostola cigánov. 
Vznikla veľká kucapaca pred kostolom, vykrikovali po sebe, ako sa na cigána patrí, až  vajda zakričal:

Serte na nich, postavíme si svoj kostol a ani Boha tam nepustíme!

Koniec dnešnej kázne

Slavomír Repka
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Posledné články autora

Tags: Pezinok, Poslanci, Grinava

6 najčítanejších článkov Pezinčanov

  • Firma Swietelsky Slovakia spol. s r. o., plánuje zvýšiť kapacitu obaľovačky živičných zmesí zo 60 tis. ton na 140 tis. ton a mesto Pezinok ani poslanci mesta Pezinok o tomto neinformujú obyvateľov Pezinka.
  • Ľudia vedia byť k sebe milí, ale tiež sa dokážu k sebe správať ako dravá zver. Ale najhoršie je, ak sú k sebe ľahostajní. Aj toto je chorobou dneška. Ľahostajnosť.
  • V čase koronakrízy sa v Grinave objavil kostlivec o ktorom mesto vie minimálne od roku 2012 a ktorého riešenie sa stále odkladá... Stále sa sľubuje, fabuluje a dokonca aj klame,

  • Rok 2021 je pre obyvateľov z pohľadu budúcnosti veľmi dôležitý, pretože na Slovensku sa po 10 rokoch realizuje v gescii Štatistického úradu SR sčítanie obyvateľov, domov a bytov. Prvýkrát je integrované a plne elektronické. Prvá časť sčítania bytov a domov už prebehla v minulom roku v gescii samospráv a majiteľov a správcov nehnuteľnosti. Druhá fáza elektronického sčítania je zameraná na sčítanie obyvateľov a uskutoční sa od 15. februára 2021 do 31. marca 2021.

  • Prešiel skoro mesiac od stretnutia pána primátora Igora Hianika s obyvateľmi Grinavy. Pokúsim sa Vám priblížiť môj pohľad na dané stretnutie a budúcnosť Grinavy, ktorá prirástla k môjmu srdcu a cítim sa tu komfortne a príjemne.
  • Ak sa nezačneme na obyvateľov Pezinka pozerať ako na partnerov, pre ktorých sa zmeny robia, nikdy nebude v Pezinku lepšie!

    Od 13.8.2019 platí v úseku pred križovatkou Myslenická - Limbašská, zmena dopravy (tzv. zipsovanie), ktorej zrealizovanie nebolo v súlade s deklarovanou "novou komunikačnou kultúrou" nového vedenia mesta Pezinok.