daffer ok
online reklama

Diskusia o kultúre v Schaubmarovom mlyne

Debata o kultúre v mlyne bola príjemným stretnutím spriaznených ľudí, ktorým leží na srdci budúcnosť a hlavne rozvoj kultúry v Pezinku. Budúcnosť kultúry je ako puzzle (Vysvetlím v závere).

Témy:

Aká je kultúrna politika mesta Pezinok a existuje koncepcia rozvoja kultúry? 
Ako sa táto oblasť zmenila v neďalekej Modre a aké zmeny môžeme očakávať v Pezinku?

Na prvú tému prišla diskutovať viceprimátorka Mária Wagingerová a o zmenách v kultúre v Modre, riaditeľka KC Modra Marcela Kvetková.
Doplnené 12:10, 16:30: Diskusiu skvelo moderovala spisovateľka Monika Kompaníková.


Záver (ako ho pochopil autor)

  • Kultúra nie je o jednotlivcoch, ale o spájaní jednotlivcov, ktorí sa jej rozumejú a ktorí kultúru aj robia.
  • Kultúra nie je o rýchlych výsledkoch, ale o postupnom procese s postupným zlepšovaním a postupným získavaním si publika.
  • Kultúra v Pezinku bola, je a bude, ale je potrebné nanovo nastaviť ciele, zmeniť postupy (doba je dnes už ďalej) a získať pre kultúru tých najlepších ľudí.
  • Mesto deklaruje, že má koncepciu zmeny kultúry v Pezinku, ale tú potrebuje (správne rozhodnutie) zosúladiť so stratégiou, ktorú navrhne nový riaditeľ PKC, ktorý pravdepodobne vzíde z ďalšieho výberového konania.
  • Poslanci môžu za to, že dnes ešte stále nemáme riaditeľa PKC.

kultura perex1
Kultúra je ako puzzle.

Skladá sa z veľkého množstva dielov, ktoré, ak sa správne vyskladajú, vytvoria jeden hodnotný celok. Samostané dieliky kultúrneho puzzle sú všetci ľudia, ktorí "robia kultúru" a ktorých synergický efekt následuje hneď po správnom spojení.

Slavomír Repka
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním. Ďakujeme

Tags: Kultúra, Regionálna akcia, Pezinok