online reklama
tokaj je len jeden
reklama objednat 320
vyroba webu

Pezinská cyklokoalícia a budúcnosť cyklodopravy v Pezinských vinohradoch

Pezinská Cyklokoalícia

Nechcem uberať tejto pezinskej organizácii akékoľvek zásluhy, ktoré doteraz pre Pezinčanov urobila, ale vytknem jej dve zlyhania, za ktoré môže aj táto organizácia. 

Grinava - Myslenická ulica

Ide mi o tento krásny úsek cyklocesty (prvá fotka), ktorý bohužiaľ cyklokoalícia za spoluúčasti (neviem koho, ale oni vedia) vymenila za tento nehanebný úsek cyklocesty (druhá a tretia fotka).

Pôvodná cyklocesta

cyklocesta1

Terajšia cyklocesta (obchádzka)

cyklocesta2

cyklocesta3

 Tu by sa aj dalo skončiť, ak by to bol iba jeden problémik, tejto "blbej zámeny", ktorú už aj zaviedli do cyklomáp. 


Našou (Pezinskou, Grinavskou, Cajlanskou, ...) nezaslúženou výhodou je, že Vaši rodičia a prarodičia tu zanechali neskutočne krásne vinohrady pod úpätím Malých Karpát, ktorá (výhoda) nám dáva šancu vybudovať z Pezinka neskutočný raj pre turizmus a rozvoj cestovného ruchu. Aby sme aspoň trocha "stiahli" našu nevýhodu "skladiska smetí"!

A Pezinok pre to nerobí NIČ. Dokonca ešte aj to čo máme rozdrbeme.
Ak by toto videli naši dedovia, tak nás vyšľahajú bičom, ktorý na konci plieska.

Ešte stále je šanca veľa napraviť a nasmerovať Pezinok na správny smer. Smer k vybudovaniu krásneho turistického a vinárskeho centra na predmestí Bratislavy.

Ak máš záujem napomôcť rozvoju mesta Pezinok, prihlás sa cez formulár v kontaktoch (vyber možnosť)

Takže Pezinská cyklokoalícia vytvorila "obchádzku", aby cyklotrasa neviedla po súkromnom pozemku (ako im to bolo vysvetlené) dvoch vlastníkov, ktorí majú túto cestu vyznačenú na ich Liste vlastníctva (obrázok - poznámka 22).

melkner lv foto

 

za cyklotrasu, ktorá TERAZ vedie po ceste, kde prechádza cez súkromné pozemky (bez poznámky 22), až ôsmich (8) LV-čiek, s množstvom podielov ďalších spoluvlastníkov.

 cyklocesta sukromne pozemky

Otázka

Aký dôvod na takúto nezmyselnú zámenu môžu ľudia mať?

1. možnosť - Boli oklamaní
2. možnosť - Boli za to odmenení
3. možnosť - Boli oklamaní a niekto za to bol odmenený

Ozaj nepoznám ten dôvod, ale nič iné mi z toho nevychádza. Veľa záleží aj na menách, ktoré túto zámenu pripravili a zrealizovali, ktoré ja nepoznám, ale vy (aspoň niektorí) ich určite viete. Odpovedzte si sami.

 

(Článok pokračuje pod reklamou)
reklama objednat 320

Áno toto je jedno zlyhanie o ktorom píšem v úvode. A druhé?

Cyklokoalícia dosť silno prispela v víťazstvu Igora Hianika na primátora, ktorý o týchto problémoch vie a nedokáže využiť váhu svojej primátorskej stoličky na riešenie problémov obyvateľov, ale (ako to vyzerá) uprednostňuje jednotlivcov, ako v prípade odstránenia nelegálnej závory na konci Myslenickej ulice.

Daný NELEGÁLNY STAV mesto Pezinok, pod vedením primátora Hianika nedokáže ani po 7 mesiacoch vyriešiť!

Nevyriešený NELEGÁLNY STAV dáva "vychcálkom" na vedomie, že si môžu niečo risknúť a postaviť na čierno, lebo neriešením starej veci vzniká precedens....

 

Pripravujem: Reakcia na článok v Pezinčanovi ohľadom nelegálnej závory na Myslenickej ulici (Pezinčan na webe, strana 3)

 


Prečítajte si aj: 

Cudzie chceme, svoje si nedáme. Prečo vlastne poslanci nekonajú v prospech obyvateľov?
Správa pre obyvateľov Grinavy, ale aj celého Pezinka. Zahoďte ružové okuliare
Dajte mi jeden dôvod, prečo by mňa osobne mala zaujímať cesta do vinohradov

 

Slavomír Repka
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Posledné články autora

Tags: Doprava, Výlet, Pezinok, Grinava, Do pozornosti, Závora

6 najčítanejších článkov Pezinčanov

  • Firma Swietelsky Slovakia spol. s r. o., plánuje zvýšiť kapacitu obaľovačky živičných zmesí zo 60 tis. ton na 140 tis. ton a mesto Pezinok ani poslanci mesta Pezinok o tomto neinformujú obyvateľov Pezinka.
  • Ľudia vedia byť k sebe milí, ale tiež sa dokážu k sebe správať ako dravá zver. Ale najhoršie je, ak sú k sebe ľahostajní. Aj toto je chorobou dneška. Ľahostajnosť.
  • V čase koronakrízy sa v Grinave objavil kostlivec o ktorom mesto vie minimálne od roku 2012 a ktorého riešenie sa stále odkladá... Stále sa sľubuje, fabuluje a dokonca aj klame,

  • Rok 2021 je pre obyvateľov z pohľadu budúcnosti veľmi dôležitý, pretože na Slovensku sa po 10 rokoch realizuje v gescii Štatistického úradu SR sčítanie obyvateľov, domov a bytov. Prvýkrát je integrované a plne elektronické. Prvá časť sčítania bytov a domov už prebehla v minulom roku v gescii samospráv a majiteľov a správcov nehnuteľnosti. Druhá fáza elektronického sčítania je zameraná na sčítanie obyvateľov a uskutoční sa od 15. februára 2021 do 31. marca 2021.

  • Prešiel skoro mesiac od stretnutia pána primátora Igora Hianika s obyvateľmi Grinavy. Pokúsim sa Vám priblížiť môj pohľad na dané stretnutie a budúcnosť Grinavy, ktorá prirástla k môjmu srdcu a cítim sa tu komfortne a príjemne.
  • Ak sa nezačneme na obyvateľov Pezinka pozerať ako na partnerov, pre ktorých sa zmeny robia, nikdy nebude v Pezinku lepšie!

    Od 13.8.2019 platí v úseku pred križovatkou Myslenická - Limbašská, zmena dopravy (tzv. zipsovanie), ktorej zrealizovanie nebolo v súlade s deklarovanou "novou komunikačnou kultúrou" nového vedenia mesta Pezinok.