online reklama
reklama profit
reklama objednat 320
vyroba webu

Ja z Vašej vôle kráľ, vydávam dekrét o súkromných materských škôlkach v Pezinku

Začali najväčšie sviatky roka a náš pán primátor sa rozhodol znova deliť spoločnosť, namiesto spájania. Rozhodol sa presne tak, ako sa rozhodoval Matovič (v dobe nedávnej) a to zverejnením FB statusu. V štýle "JA z vôle ľudu kráľ"!
Bohužiaľ, kráľ je nahý.

hianik post
Tento status, ktorý Igor Hianik, primátor mesta Pezinok uverejnil tesne pred Veľkým piatkom nie je ani polopravda, ani pravda, ale je to demagogické zavádzanie obyvateľov. Je to také odtučnené mlieko, ktoré už s mliekom nemá skoro nič spoločné, iba farbu. Aj tú farbu museli umelo domiešavať.

Takže čo nám v statuse povedal pán primátor?

Povedal nám, že nemá na schválenie istú ani svoju (povestnú) trinástku, ale iba jedenásť poslancov a viceprimátorku.
A keďže nemá istotu väčšiny MsZ (13)(pre niektoré veci 15), tak sa rozhodol, ako kráľ a VYHLÁSIL, že HEJ!

V diskusii sa oprel o nejaké právne stanovisko, ale ako všetci vieme, 3 právnici sa rovná, 5 právnych názorov a tak je aj týmto stanoviskom.

Zákonné veci pekne a zrozumiteľne popísal Vlado Mizerák v tomto poste: https://www.facebook.com/groups/nasepvv/permalink/3939099026159641 

A čo nám pán primátor zamlčal?

Zamlčal, že v princípe tu nejde o "súkromné materské škôlky" (paušálne), ale o "SÚKROMNÚ RÓMSKU materskú škôlku" v centre Grinavy.

Nemám nič proti rómom, ani proti tejto škôlke, ale veľmi ma serie, že z jednej strany sa primátor tvári ako BOH, ale nemá odvahu napísať o čo presne ide.

TAKŽE: Dnes sa jedná o zriadenie Rómskej materskej škôlky pod záštitou ARMÁDY SPÁSY (ak sa mýlim, opravte ma) na Myslenickej ulici, troška nižšie od pneuservisu.

Nie je to všeobecná požiadavka na súkromné materské škôlky, ako sa to pán primátor snaží vysvetliť, ale je to lobovanie jedného konkrétneho poslanca za Grinavu, ktorý tam (v Glejovke) má v každých voľbách hlasy. Je to čistá korupčná alternatíva.

Pýtate sa PREČO to nie je dobré riešenie?

Lebo pre túto komunitu je lacnejšie a efektívnejšie riešenie vytvoriť škôlku priamo v ich lokalite, kde majú už dnes vytvorené denné centrum a tým pádom budú tieto deti pod dohľadom.
Nechať x rómskych detí sa denne potuľovať medzi Glejovkou a centrom Grinavy je hlavne z dôvodu bezpečnosti (široká a veľmi preťažená cesta) nebezpečné.
Nehovorím už o tom, že keď sa začne stavať kanalizácia, tak tam bude toľko prekážok a nebezpečných miest pre tieto deti, že si týmto riešením koledujeme o problém, alebo smrť dieťaťa.

Toto nie je o koncepčnom riešeni rómskej otázky, ale o zneužívanie rómskej otázky.

 

(Článok pokračuje pod reklamou)
reklama objednat 320

 

Dám ešte jednu provokačnú otázku: KDE SÚ POSLANCI MsZ"?

  • Našli ste ich vyjadrenia pod primátorovým postom?
  • Načo vlastne sú poslanci, keď ich nie je vidieť ani počuť? Na parkovací lístok zadarmo a lobovanie každého poslanca pre seba?

Je mi z toho zle. Na Veľký piatok rozbehnúť tému, ktorá ľudí rozdelí, je zvrhlosť, ktorá by sa mala trestať.

Pýtate čo sa s tým dá robiť.

Dnes iba jediná vec. Kopať (obrazne povedané) svojich poslancov, aby si plnili svoj poslanecký sľub a robili pre blaho obyvateľov mesta, ako sľúbili. 

A medzi rečou, zákon č. 369/1990 Zb. Slovenskej národnej rady o obecnom zriadení § 4 ods.2 hovorí aj toto:
Samosprávu obce vykonávajú obyvatelia obce
a) orgánmi obce,
b) miestnym referendom,
c) zhromaždením obyvateľov obce.

Dnes, zdá sa, nefungujú ani orgány obce, tak prichádzajú do úvahy odseky b) a c)
Obyvateľ má viacero možností RIADIŤ samosprávu (spravovať vlastné peniaze).

PS: Ani Matovič už nie je premiérom! Nedal celé volebné obdobie a štát funguje. Aj Pezinok by fungoval.

Pekné a požehnané sviatky Veľkej noci vám želám

 

Tags: Pezinok, Poslanci, Primátor, Grinava

6 najčítanejších článkov Pezinčanov

  • Firma Swietelsky Slovakia spol. s r. o., plánuje zvýšiť kapacitu obaľovačky živičných zmesí zo 60 tis. ton na 140 tis. ton a mesto Pezinok ani poslanci mesta Pezinok o tomto neinformujú obyvateľov Pezinka.
  • Ľudia vedia byť k sebe milí, ale tiež sa dokážu k sebe správať ako dravá zver. Ale najhoršie je, ak sú k sebe ľahostajní. Aj toto je chorobou dneška. Ľahostajnosť.
  • V čase koronakrízy sa v Grinave objavil kostlivec o ktorom mesto vie minimálne od roku 2012 a ktorého riešenie sa stále odkladá... Stále sa sľubuje, fabuluje a dokonca aj klame,

  • Rok 2021 je pre obyvateľov z pohľadu budúcnosti veľmi dôležitý, pretože na Slovensku sa po 10 rokoch realizuje v gescii Štatistického úradu SR sčítanie obyvateľov, domov a bytov. Prvýkrát je integrované a plne elektronické. Prvá časť sčítania bytov a domov už prebehla v minulom roku v gescii samospráv a majiteľov a správcov nehnuteľnosti. Druhá fáza elektronického sčítania je zameraná na sčítanie obyvateľov a uskutoční sa od 15. februára 2021 do 31. marca 2021.

  • Prešiel skoro mesiac od stretnutia pána primátora Igora Hianika s obyvateľmi Grinavy. Pokúsim sa Vám priblížiť môj pohľad na dané stretnutie a budúcnosť Grinavy, ktorá prirástla k môjmu srdcu a cítim sa tu komfortne a príjemne.
  • Ak sa nezačneme na obyvateľov Pezinka pozerať ako na partnerov, pre ktorých sa zmeny robia, nikdy nebude v Pezinku lepšie!

    Od 13.8.2019 platí v úseku pred križovatkou Myslenická - Limbašská, zmena dopravy (tzv. zipsovanie), ktorej zrealizovanie nebolo v súlade s deklarovanou "novou komunikačnou kultúrou" nového vedenia mesta Pezinok.