Medzinárodný deň tanca Pezinok 2019

Tanec vo vetre (Slávnosti tanca v Pezinku)

Posledná aprílová nedeľa bola síce chladnejšia a veternejšia ako predošlé dni, no ani takéto počasie nezabránilo milovníkom tanca zísť sa na námestí v Pezinku na tradičnom Medzinárodnom dni tanca. Organizátormi podujatia boli KST Petan pri TC  Charizma, Pezinské kultúrne centrum, Mestský úrad Pezinok, Miestny odbor Živena a OZ Srdce Pezinka.  
strbovaPre tanečníkov  nie je ľahké vymeniť tanečný parket za plochu parkoviska, no členovia Klubu spoločenského tanca Petan, Tanečného odboru ZUŠ Eugena Suchoňa a Akadémie Sunny Dance to zvládli a predviedli divákom nádherné choreografie. 

Celý program moderovala vedúca a trénerka Klubu spoločenského tanca Petan Kvetka Štrbová, ktorá nielenže uviedla všetky tanečné čísla, ale aj veselo vyspovedala trénerov jednotlivých tanečných skupín. Trénerky Broňa Jurášová - Akadémia Sunny Dance,  Katka Džoganíková - TO ZUŠ Eugena Suchoňa a aj samotná Kvetka Štrbová - KST Petan  pozvali do svojich radov nových tanečníkov.

Za Miestny odbor Živena predniesla pár slov pani Alžbeta Strapáková.  O  tanci a úspešnej choreografii, ktorú zostavil pre tanečníkov Akadémie Sunny dance, porozprával mladý tanečník, pedagóg a študent konzervatória Peter Andel
Na konci podujatia sa podarilo Kvetke Štrbovej na malú chvíľku zavolať k mikrofónu pána primátora Igora Hianika, ktorý sa tiež prišiel pozrieť a podporiť mladých pezinských tanečníkov.

 Keď tanec spája 

Každý rok sa na tomto podujatí tanečníci naučia tancovať pár tancov, ktoré potom spolu predvedú vďačnému publiku. 

A tak to bolo aj tento rok. V krásnych žltých tričkách s logom Medzinárodného dňa tanca 2019 si všetci zatancovali spoločne valčík a country tanec. Vetrík síce pofukoval počas celého podujatia, no  tanečníci nestrácali úsmev a radosť, za čo ich spokojní diváci odmenili nie jedným potleskom.
zlte tricka 
Spoločné tance, ktoré sa účastníci MDT naučili priamo na mieste, si mohli prísť zatancovať aj tí, ktorí obdivovali tanečníkov okolo pomyselného parketu. Tento rok veľa odvážlivcov z radu divákov nebolo, no možno si o rok prídu zatancovať aj tí, ktorí si nohami podupkávali na mieste a obdivovali krásu pohybu pri nádhernej hudbe.
 

V galérii si môžete pozrieť ako to na námestí vyzeralo

 {os-gal-1}

analyza webu
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1278510
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme