Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Dnes a možno už aj dlhšie mám pocit, že nás akosi míňajú informácie čo sa v Grinave bude diať

Dnes a možno už aj dlhšie mám pocit, že nás akosi míňajú informácie čo sa v Grinave bude diať

 Dnes je viac ako inokedy jasné, že v Pezinku nie je niečo v poriadku. Začínajú sa nám aktivizovať budúci kandidáti či už na poslancov, tak aj na primátora. Čo nie je zlé a povedal by som, že je to aj nutné.

Predmetný post

post

O čo mi ide, naznačuje obrázok hore. Každý sa tu hrá na svojom piesočku a zároveň sa tvári, že spája ľudí.

Dnes je doba sociálnych sieti, či sa nám to páči, alebo nepáči. Je to najrýchlejší komunikačný kanál, pokiaľ funguje. A každý kanál dobre funguje, ak tečie oboma smermi. Ak sa niekde upchá, tak to začína smrdieť.

A pezinské komunikačné kanály smrdia ako stoky. Máme ich pár, ale zdieľanie medzi nimi nefunguje. Prečo? Lebo sa každý hrá na svojom piesočku a bojí sa, že mu ten druhý "udrbe" čítannosť, lajky, zdieľania. Ale to je omyl.

Nikto nikomu nič neudrbe, akurát sa informácie dostanú tam kam majú. K ľuďom.

Ak sa tieto skupiny tvária, že chcú informovať a spájať, tak sa musia informovať a zdieľať! Ináč iba kecajú pre neznalých, že ONI sú ti najlepší.
Ani jeden nie je najlepší, každý má svojich čitateľov a tiež čitateľov, ktorí tam nechodia. Ale aj oni by potrebovali informácie, ale nedostanú sa k ním.

 Príklad?

Smutno smiešne na mňa, ako admina pôsobí, ak na PiP zverejním niečo, čo sa výsostne týka Pezinka, alebo Grinavy a nikto to nezazdieľa v ďalších skupinách. Ak sa náhodou nájde niekto, kto by to aj zazdieľal, príde na to, že mu to admin danej skupiny nepustí, alebo je dokonca blokovaný.

A potom štartujúci kandidát na (poslanca/primátora) napíše: "Mám pocit, že teraz suplujem niekoho prácu....., napr. Vedenia mesta či poslancov." a zazdieľa to v skupine 300 ľudí a očakáva, kto to bude zdieľať.
Áno zdieľal som to, lebo je to informácia pre obyvateľov a mám u riti, že v minulosti tento pán vtedy aktívny v  skupine Aktivity Grinava nebol schopný zazdieľať moje príspevky. 
Jednoducho, je to informácia, ktorú by obyvatelia mali vedieť.

Je pravda, že dnes už neide cez Aktivity Grinava, ale Prosperity a Rozvoj ... 

 

(Článok pokračuje pod reklamou)
webdesign 
(reklama)

Chcete informovať ľudí, zdieľajte všetko čo k ľuďom treba dostať, a nie iba to, čo Vás vykresľuje v dobrom svetle. Ľudia  nie sú blbí, ľudia chápu a verte, že väčšina ľudí sa k informáciám na FB ani nedostane. 

 Potom sa smutne chodí po Grinave a poklepávajú ma po pleci, že fajn, atď. Už sa bojím ísť na preventívnu prehliadku, lebo mi obvoďáčka zistí, že mám ľavé plece nižšie ako pravé (z toho poklepávania). ( :-) nadsázka)

 Problém je aj to, že aj oči už mám plné tých pľuvancov, že sa snažím ľuďom otvoriť cestu do vinohradov. Že sa snažím odstrániť závoru, ktorá je protizákonne osadená. A niektorí ľudia sa vytešujú, že oni sú "VIP", lebo majú kľúčik od závory. Oni majú kľúčik od závory, ktorá by tam nemala byť a nikto by nemusel mať kľúčik... 
Oni nie sú VIP, oni sú spolupáchatelia (spoluzodpovední) za protizákonný stav.

A tak si tu žijeme. 

Mne pezinské skupiny pripomínajú jeden starý vtip, keď niekde na Spiši nechceli pustiť do kostola cigánov. 
Vznikla veľká kucapaca pred kostolom, vykrikovali po sebe, ako sa na cigána patrí, až  vajda zakričal:

Serte na nich, postavíme si svoj kostol a ani Boha tam nepustíme!

Koniec dnešnej kázne

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

webdesign 
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1323014
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme