Debata s primátorom Pezinka Ing. arch. Igorom Hianikom v Schaubmarovom mlyne

Debata s primátorom Pezinka Ing. arch. Igorom Hianikom v Schaubmarovom mlyne

Téma debaty bola načrtnutá v pozvánke:

"Od komunálnych volieb, po ktorých si na stoličku primátora Pezinka sadol Igor Hianik, prešiel viac ako rok. Čo sa dá zmeniť počas jedného roka? Aké boli predstavy kandidáta na primátora a aká je realita v úrade? Príďte na debatu s primátorom Pezinka Igorom Hianikom o tom, čo sa jemu a jeho tímu už zrealizovať podarilo, čo sa nepodarilo a na čom pracujú v súčasnosti."


Názov prednášky bol tiež zaujímavý:

 

Diskusia mesto?!. s Igorom Hianikom: Rok v úradeFacebook sa dnes pokladá za jeden z komunikačných kanálov a často je tam aj v rámci Pezinka dosť veľa kritiky na mesto, aj konkrétne na pána primátora. Áno ani ja ho často nešetrím, ale našiel som si čas a prišiel som na diskusiu, kde je najbližšie k obyvateľom. Kde ste boli vy?

Smútok mám v duši, keď si predstavím toto stretnutie. Bolo nás tam 11 (slovom jedenásť), pričom si odpočítajte 1 (fantastická moderátorka), 1 (pán primátor), 4 (poslanci z tímu Hianik, Macháč, Janeček, Uhlár, Manák)... 

Spolu so mnou, tam bolo 5 obyvateľov Pezinka!!!! 

 

Ozaj ste osobne presvedčení, že Vás mesto Pezinok zaujíma?

Chcem sa poďakovať Ing. arch. Igorovi Hianikovi, primátorovi Pezinka, že prišiel a odpovedal na všetky otázky dostatočne obšírne a samozrejme zo svojho pohľadu. 

Dotkli sme sa rôznych tém (nezrealizovaný audit mesta, pohľad mesta na neexistujúcu pasportizáciu, analitický rok, neschválenie rozpočtu, neschválenie zmeny zmluvy okolia Pezinského zámku, hromadu informácii ohľadom cyklocesty Pezinok - Limbach, ...).

 

- Predvolebne sľubovaný a nakoniec nezrealizovaný audit mesta Pezinok (pripravujeme článok)

- Vyzerá to, že mesto Pezinok nemalo dostatočný prehľad, čo kde vlastní ??? (napísal by som, že to pán primátor "kulantne" opísal).

- Analytický rok. Tu by som upozornil na problém mesta s komunikáciou k verejnosti, pretože pán primátor dosť zrozumiteľne popísal, že mesto v tejto oblasti urobilo veľmi veľa práce, akurát obyvateľ o tom nevie, čo je škoda.

- Neschválenie rozpočtu. Toto bol samozrejme pohľad primátora, s čím nesúhlasím, ale akceptujem.

- Okolie Pezinského zámku a neschválenie zmeny zmluvy, tam tiež nebola komplexná informácia, nakoľko mi tam chýbala informácia, že zmena zmluvy bola naviazaná na zmenu Územného plánu. 

- Cyklocesta Limbach - Pezinok, sme sa dozvedeli dosť informácií prečo sa musela zmeniť časť projektu a dozvedeli sme sa, že tento projekt by mohol byť dokončený do konca roka. 
Bohužiaľ, tomu sa nedá veriť, keď si človek uvedomí, že nemáme rozpočet pre rok 2020 (a nebudeme mať) a vyvstáva otázka, či tento cyklochodník bude mesto Pezinok stáť cca 1, 4 mil €, alebo 750 tis €... 

Záver?

1. Smútok, že ľudí nezaujíma priama diskusia s primátorom

2. Budujeme vzdušné zámky

3. Uveriteľná diskusia, pokiaľ nepoznáte podklady

 

Ďakujem  SNG Schaubmarov Mlyn za všetky podujatia, ktoré pre Pezinčanov v Pezinku robia. Pridajte sa k ich FB a sledujte ich pripravované podujatia. Prípadne ich podujatia nájdete aj na webe PiP (www.okrespezinok.sk) . ĎAKUJEM

 

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

webdesign 
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1305357
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme