Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Transparentná manipulácia, ktorá kole oči, ale ľudia ju nechcú vidieť. A možno chcú, preto to píšem

Transparentná manipulácia, ktorá kole oči, ale ľudia ju nechcú vidieť. A možno chcú, preto to píšem

User Rating: 4 / 5

Komunálne voľby sa blížia, priebežne sa budú objavovať noví kandidáti a samozrejme, že uvidíme aj jednotlivé "podpory" daných kandidátov. Všímajte si, čo sa okolo kandidátov bude diať. Možno aj netransparentné.


Dnes vám ukážem jeden marketingový prehmat, ktorému ja z princípu nerozumiem, nakoľko je to tzv. medvedia služba, ktorá sa danému kandidátovi vypomstila už teraz. Ešte pred tým, než oznámil kandidatúru. 

Ja by som dnes už práve pre tento prehmat kandidatúru neohlásil a so cťou, by som vycúval. Pozor. Menovať nikoho nebudem, aby bolo jasné. Preto, lebo ja osobne som už kandidatúru ohlásil.

Repka Slavomír - srdcom Pezinčan

V rámci Pezinka existuje niekoľko FB skupín, ktoré sú rôzne zamerané a na jednej z nich sa v októbri 2021objavila anketa "Koho by ste radi videli na stoličke primátora mesta Pezinok?" Poviete si super. Sociálne média sú našou súčasťou a žijeme na nich. 

Ja som si síce nepovedal, že super, ale začal som priebežne sledovať predmetnú anketu. Novinárska zvedavosť a predvídavosť. Podozrivé už bolo, že danú anketu zverejnil "Účastník skupiny" - anonym a nie, ako to býva zvykom, keď takéto ankety zverejňuje administrátor skupiny. V princípe ak máme veriť ankete, musíme veriť autorovi. Ak nepoznám autora, nemôžem mu veriť. Čakal som, čo sa z toho vykľuje.

anonym

A vykľulo :-(

(Článok pokračuje pod reklamou)
webdesign 
(reklama)

Dlhé mesiace v tej ankete viedol zatiaľ najdlhšie slúžiaci primátor Pezinka pán Solga. Veľmi dlho. Ešte v polovici februára  

ORIGINÁL

(zverejnené - október 2021)

anketa prva verzia

FALZUM

(dnešný stav - marec 2022)

anketa druha verzia

Jediným rozhodnutím "Účastníka skupiny" (ANONYMA), sa pôvodný "víťaz" dostal zo zoznamu a verejnosti sa predkladá INÝ víťaz ankety. 
Jediným klikom sa relevancia tejto ankety dostala na úroveň manipulácie a volič toto nechce a odmieta. O tom sú už známe štúdie a preto je to FAIL.

Poučenie

Ak sa táto manipulácia udiala s vedomím momentálneho "víťaza" ankety, tak to je zlá referencia pre kandidáta na vedenie mesta Pezinok (To sme tu mali roky, takže sa nič nezmení).

Ak sa táto manipulácia udiala BEZ vedomia momentálneho "víťaza" ankety, tak to svedčí o tom, že veľmi zlé kruhy ho dokážu podporovať. Otázka je prečo práve manipulovaním podporujú danú osobu? Žeby ... ?

Ani jedná možnosť pre daného kandidáta nie je dobrá

Ja len dúfam, že najbližšie komunálne voľby nebudú o "prerozdeľovaní" trhu pod správou mesta Pezinok, ale budú o naštartovaní procesov a systémov mesta v prospech všetkých obyvateľov a nie iba jednotlivých skupín.

Pre mňa osobne takýto manipulačný fail v skupine robí admina skupiny nedôveryhodným. Samozrejme, že je to iba môj postoj, váš môže byť iný. 

 

logo PIP 150Ak ste článok dočítali až tu a niečo v článku vás zaujalo, budeme radi ak tento článok budete zdieľať.
Je to jednoduchá akcia, ktorá nám pomôže v našej ďalšej práci.

Ďakujeme


Niektoré články umožňujú anonymne komentovať obsah článku. (Pridať komentár)
Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

analyza
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1317587
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme