Nové články už tu:

onlineOK logo 400


Ťažké srdce na vedenie mesta Pezinok a veľkú väčšinu poslaneckého zboru. Aký je tvoj názor?

Ťažké srdce na vedenie mesta Pezinok a veľkú väčšinu poslaneckého zboru. Aký je tvoj názor?

... ktorí by za svoj mandát poslanca aj niečo naviac obetovali.

Stačili by dvaja, ktorí by v mene obyvateľov, trocha zabojovali a neuspokojili sa s poslaneckou odmenou, parkovacím lístkom zadarmo a niekoľkými ďalšími výhodami (bez ktorých by každý z nich dokázal prežiť).

Diskusia je vtedy, keď sa na otázky odpovedá. 
Ticho nie je diskusia. Ticho nie je ani PR.

Vláda na Slovensku vyzerá skoro ako vláda v Pezinku.

Človek s najväčšími kompetenciami zabudol (a sakra rýchlo), kto ho do kresla primátora dostal. Zabudol, kto ho na politické výslnie dotiahol a čo sľuboval.

Pozrime sa čo sľuboval?

 • KOMPLEXNÝ AUDIT (bohužiaľ ani pred voľbami s ním nepočítal) "Bez komplexného a hĺbkového auditu sa ale nepohneme". (Tvrdil kandidát Hianik)
 • FUNKČNÝ mestský úrad. (Chcel kandidát Hianik) Dnes keď sana MsÚ vymenilo niekoľko desiatok ľudí, je úrad nefunkčný a hromada miest je neobsadených. Už aj prednostka si asi hľadá miesto. Žiadosti o stavebné povolenia individuálnym stavebníkom čakajú mesiace a roky, ale ak mesto chce, tak dokáže mesiace buzerovať občana. 
 • OTVORENÚ KOMUNIKÁCIU s voličmi. (Chcel kandidát Hianik) Poznáte ten vtip: Solgovi cesta medzi radnicou a MsÚ trvala 145 minút, Hianik to dá za 48 sekúnd.
 • SPOJENIE POSLANCOV za spoločnú vec. :-( (13 tlačítok a 12 bezprízorných, bez cieľa).
 • Komunikácia bola veľkou bariérou medzi ešte súčasným (Solga) vedením a Pezinčanmi. To je aj hlavný bod, ktorý chceme zmeniť. Nestojí nič, ale vie urobiť zázrak. (Tvrdil kandidát Hianik)  Ak si človek myslí, že niečo nestojí nič, tak klame seba, ale aj druhú stranu. Oklamal Vás! 
 • Našou hlavnou víziou je bezpečné mesto pre peší a cyklistický pohyb (Tvrdil kandidát Hianik) (Pozrite si video Pezinskej Cyklokoalície https://www.facebook.com/789234924468436/videos/191376279063520 )
 • TOTO ODCITUJEM KOMPLET: "Najväčšou hodnotou mesta sú jeho ľudia. Ľudské zdroje. Ak ich nevyužijete, mesto stratí tvár. Mesto začne žiť, ak ľudia začnú tráviť svoj súkromný život vo verejnom priestore. Klesne kriminalita, stúpne kontrola kvality prostredia a začnú sa vytvárať vzťahy medzi ľuďmi. Podpora môže byť rôzna, napríklad finančná - participatívny rozpočet a dotácie, mediálna propagácia v médiach a na sociálnych sieťach mesta, technická a aktívna." (Tvrdil kandidát Hianik)

  Celý článok si prosím prečítajte a vyhodnoťte: https://mypezinok.sme.sk/c/20960904/rozhovor-primator-pezinka-igor-hianik.html

  Vrátim sa k úvodu. Analógia.

 • Vláda na Slovensku vyzerá, skoro ako vláda v Pezinku. Ale vo vláde máme aspoň jedného člena koalície, ktorý sa troška štengruje. V Pezinku sa nikto neštengruje.
 • 13 tlačítok si využíva výhody "poslaneckej funkcie", 12 bezprízorných bez cieľa, občas "vystrelí" a aj trafí cieľ (aby som aj pochválil), ale nezíska podporu, ani od svojich 12 tich bezprízorných. Neskutočná bieda

(Článok pokračuje pod reklamou)
analyza
(reklama)

Transparentnosť mesta Pezinok

 • Voľba náčelníka MsP v dnešnej, Hianikom deklarovanej "otvorenosti samosprávy", je pre verejnosť TAJNÁ! A to už nehovorím o masle na hlave "preferovaného" víťaza.
 • Výberové konania na stavebné práce, ktoré skoro stále vyhráva tá istá firma.
 • Športovci a mládež dostanú od mesta Pezinok (skoro hovno), ale ideme budovať do historickej radnice sklenený výťah :-( (skoro 60 litrov).

Obyvateľ Grinavy je pre mesto Pezinok dobrý, iba pred voľbami (píšem Tu Budú Grinavania potrební iba pri voľbách do samosprávy, alebo sa pre nich aj niečo urobí? )

Bieda, hanba.
Protizákonné veci (čierna stavba) sú poslancami (skoro všetkými) a primátorom podporované a všetko schovávame za COVID a rúška, tak sa trocha pozrime na dobrovoľníkov, ktorí tu už mesiace testujú na úkor svojho voľbého času a rodín.

klobukdole green 280NESKUTOČNÁ vďaka im za to patrí a skláňam sa pred každým dobrovoľníkom, ktorý celý deň v overale robí ťažkú robotu pre nás všetkých. ALE.

Dobrovoľníci obetujú svoj čas a pridávajú vysoké riziko nákazy, dobrovoľníci ich zásobujú jedlom, nápojmi, koláčikmi a pod... Ďakujem všetkým.

ALE uvedomme si, že mesto PEZINOK dostane za každého Ag testovaného 5 € od štátu.

Za posledné týždne to je cca 54 tis testov.
Krát 5,--€ = cca 270 tis € do rozpočtu mesta Pezinok.

testovanie cisla

Nezaslúžia si títo ľudia, aspoň jedno euro z každej päťeurovky? ZASLÚŽIA (ale nedostanú). Tí čo pripravujú miesta na testovanie si svoje vyúčtujú a dostanú. Tí čo odrobia najviac nedostanú, alebo aspoň to v žiadnych dokladoch nie je vidieť.

Poďme do reality

Sme dva roky pred voľbami a tu už sa kalkuluje, ktorý poslanec pôjde kandidovať na primátora a preto nechá čo najväčšie hovädiny urobiť tomuto primátorovi, aby mu to pred voľbami dokázal vytknúť.
To je čo za práca pre obyvateľa?

Kto bude kandidovať o dva roky? Pán primátor Hianik? Pán poslanec Solga? Pán poslanec Šípoš? Pán poslanec Grell? Pán poslanec Rybár? Pán poslanec Mács? KTO?

Príde niekto nový? 
Zanechali títo páni stopu, ktorá by stála za pokračovanie?
 • Nájde sa tu niekto nezaťažený kontinuálnym vedením mesta Pezinok? (lebo toto vedenie je kontinuálne). 
 • Myslíte si, že poslanec, ktorý neodpovedá obyvateľovi Pezinka na jeho otázky je kompetentný viesť mesto Pezinok? Narážam na TOTO: https://www.okrespezinok.sk/otazka
  Z 24 odoslaných mailov veľmi málo odpovedí.

  A verte, že aj primátor Hlohovca, aj kancelária primátora Bročku aj primátora Valla mi odpovedali do 48 hodín v pracovnom čase. Dokonca aj BVS a BSK dokážu promptne reagovať.

IBA bohovia mesta Pezinok držia bobríka mlčania... (malé písmeno v slove "Boh" je úmyselné ;-) ) 

Smutné, ale musel som to napísať.

Môj dedo hovoril, že veľa ľudí treba "kopať do riti" a urobia hromadu dobrých vecí. Jednoducho ich treba tlačiť a potom robotu urobia. 
Dedo tiež pokračoval, že: "U niektorých si týmto konaním môžeš aj topánky zničiť, ale pokiaľ nezačneš kopať, nevieš kde je pravda".

Mal som veľmi múdreho deda. 


Foto v perexe je ilustračné (zdroj idnes.cz)

 

Slavomír Repka
Pezinok je krásne mesto pre šťastný život

webdesign 
(reklama)
Copyright © Slavomír

Počet návštev od 1.1.2020

Počet návštev článkov
1323014
Pezinský informačný Portál
Free Joomla templates by Ltheme