PEZINOK | |

 

Narodil som sa v roku 1981. Od detstva som poznal vôňu olejových farieb a stretal impresionistov a ruských majstrov prosterdníctvom kníh a vydarených reprodukcií od môjho otca Antona.
V detstve som navštevoval základnú umeleckú školu, kreslil, maľoval a vo veku 18 rokov som sa zúčastnil prvých miestnych výstav.

Prešlo ďalších 12 rokov vysokoškolského štúdia ekonómie a IT práce, kým vo mne majster Georg Miciu rozdúchal vášeň pre maľovanie a maľby majstrov z celého sveta, ktorá vo mne tlela od detstva. V roku 2013 som mal česť pracovať tri týždne s Georgom v Patagónii.
V roku 2019 som mal, tentokrat už v Pezinku, možnosť pracovať počas dvoch období s mladým patagónskym maliarom Guidom Ferrari, ktorý je tiež jedným z Georgových nasledovníkov. Výsledkom tejto spolupráce bolo spoločné vystavovanie na Slovensku a v Rakúsku.

Je to už 15 rokov, počas ktorých som sa pasoval s prácou v IT a nemohol maľovať toľko, koľko by som chcel. Na druhej strane táto situácia mi poskytla určité príležitosti na vývoj v maľbe, ktoré by som pravdepodobne ako absolvent niektorej z katedier umenia nemal. V súčasnosti však začínam skrátením úväzku dávať viac priestoru tomu, kvôli čomu som sa na tomto svete vyskytol a tým je olejomaľba.